Başlıksız-1

Saç ekimi yöntemleri arasında oldukça yaygın olarak kullanılan bir alternatif olan DHI yöntemi, dünyanın her yerinde kullanılan bir teknik. Özel kalemler ile yapılan bu saç ekimi operasyonunda ekibin mutlaka tecrübeli olması fazlasıyla önemli.

n

DHI saç ekimi yöntemi ile bilmek isteyeceğiniz her şeye bu yazımızda yer verdik. 

nn

Dhi Saç Ekimi Nedir?

n

DHI saç ekimi, açılımı “direct hair implantation” olan, doğrudan saç ekimi yapmayı sağlayan bir yöntemdir. Tecrübe ve bilgi gerektiren bu yöntemde saç kökleri donör bölgeden doğrudan alınmakta ve ekim yapılacak noktaya aktarılmaktadır. 

n

Bu yöntemde saç köklerinin deri dışında kaldığı süre oldukça sınırlıdır. Bu sayede kök sağlığının korunması sağlanır. 

nn

DHI Saç Ekimi Kaç Saat Sürer? 

n

Tüm saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi DHI ile yapılan ekim operasyonlarında da operasyon süresi ekim yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir. 

n

Ekim yapılacak olan bölgenin büyük olması halinde daha fazla greft kullanacağı için operasyon daha uzun sürebilmektedir. Kullanılacak greft sayısı belirlendikten ve saç yapısı kontrol edildikten sonra, ekimin kaç saatte ve seansta tamamlanacağı doktor tarafından belirtilecektir.

nn

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

n

DHI saç ekiminde Choi adı verilen özel kalemler kullanılmaktadır. Milimetrik hassasiyete sahip olan ve yerine göre safir ucu bulunan bu kalemler ile saç kökleri belirlenen bölgeden doğrudan alınır.

nn

Ekim yapılacak bölgeye aktarılan saç kökleri, operatör tarafından doğal görünümlü bir uzama sağlayacak şekilde yerleştirilir. Yerleştirme sırasında, saç köklerinin 40 – 45 derece açıyla yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede, kişinin saçları doğal görünüm kazanır. 

n

Operasyon sırasında, saç köklerinin sağlıklı bir şekilde aktarılması için Choi kaleminin ucu sık sık değiştirilmektedir. Greft sayısına bağlı olarak birden fazla kalem ve uç kullanılır. Operasyon sırasında kullanılan kalemlerin uç kalınlıkları saç köklerine ve tel kalınlıklarına göre belirlenmektedir.

n

DHI saç ekimi, oldukça başarılı sonuçlar veriyor olsa da mutlaka profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Bu yöntemle yapılan ekim operasyonlarının başarıya ulaşması, çalışmayı yapan ekibin tecrübesi ile doğru orantılıdır.

nn

DHI Yönteminin Avantajları Neler?

n

DHI yöntemi ile yapılan operasyonlarda, saç kökleri deri dışında kısa süre tutulduğu için daha sağlıklı şekilde aktarılabilir. Bu şekilde aktarım yapılabilmesi, köklerin daha hızlı iyileşmesine ve uzamasına yardımcı olmaktadır. Yine aynı şekilde, saç kökleri çok daha yüksek oranda sağ kalacağı için ekimin başarı oranı daha yüksektir.

n

Bu yöntem kullanılırken saç köklerindeki kesi oranı çok düşüktür. Bu sayede, operasyon sonrasında hastanın çok kısa sürede günlük yaşantısına dönebilmesi sağlanır. İyileşme süreci de daha hızlıdır. 

n

Son olarak, doğrudan saç kökü aktarımı yapılabiliyor olması ile tıraşsız saç ekimi de gerçekleştirilebilmektedir. Greft sayısına bağlı olarak, saçın hiç kesilmeden veya sadece kısaltılarak ekilmesi mümkün olabilir. Dhi saç ekimi yöntemi hakkında detaylı bilgi için Dhi Saç Ekimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

nn

Dhi Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

nn

Bu yöntem pek çok kişi için kullanılan, yaygın bir seçenek olsa da maalesef herkesin saç yapısı için uygun olmayabilir. 

n

Operasyon sırasında kullanılan Choi iğnelerinin yapısı gereği, kıvırcık ve dalgalı saçlarda başarı oranı daha düşük olmaktadır. Saç köklerinin kalınlığına bağlı olarak kimi zaman kıvırcık saçlı kişilerde bu yöntem kullanılmayabilir. 

n

Bununla birlikte, saç köklerinin kalınlığı yüksek olan kişilerde bu tarz bir ekim işlemi beklenen sonucu vermeyeceği için tercih edilmez. 

n

Saç ekimi sırasında her insanın farklı bir saç yapısına sahip olabileceği unutulmamalıdır. Hangi yöntemin etkili ve sağlıklı şekilde kullanılabileceğini belirlemenin en iyi yolu doktor tarafından yapılacak olan konsültasyondur. Konsültasyon aşaması sonrasında kullanılacak yaklaşık greft sayısından yönteme kadar her şey netleşecek ve operasyon başarılı bir şekilde gerçekleştirilecektir. 

nn

Dhi Saç Ekimi Sonrası Süreç

n

DHI saç ekimi yönteminde kesi alanı oldukça kısıtlı olduğu için iyileşme süreci hızlı ve kolay şekilde gerçekleşmekte. Greft sayısına bağlı olarak tek seansta bitirilebilen operasyon sonrasında, hiç beklemeden kişilerin günlük yaşantısına dönmesi mümkün olabiliyor.

n

Ekim işlemi tamamlandıktan sonra, doktorunuzun tavsiyelerine uymanız ve dikkat etmeniz gereken konulara özen göstermeniz halinde hızlı ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz. 

n

Konsültasyondan operasyon sonrası kontrollere kadar her an yanınızda olacak uzman ve tecrübeli kadromıuz ile hayal ettiğiniz gür ve sağlıklı saçlara kolayca ulaşabilmeniz mümkün. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir