Başlıksız-1

Saç ekimi teknolojisi geliştikçe ortaya çıkan ve kullanılabilen yöntemler de çeşitleniyor. Modern tıbbın tüm imkanlarını kullanan cerrahlar, pek çok farklı yöntem kullanarak kişilerin istedikleri sağlıklı ve gür saçlara kavuşmasını sağlayabiliyor.

n

Saç ekimiyle alakalı olan yöntemlerin çeşitlenmesi, hangi yöntemin diğerlerine kıyasla daha iyi olduğu konusunda kafa karışıklıklarına neden oluyor. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, en iyi saç ekim yöntemlerinin neler olduğunu ve hangi teknikleri tercih etmeniz gerektiğini inceledik.

nn

Saç Ekimi Teknikleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

n

Saç ekimi operasyonu ile ilgili bilinmesi gereken en temel kavram, saç kökleri anlamına gelen “greft”tir. Hangi teknik kullanılıyor olursa olsun, bir bölgeden alınan greftler başka bir bölgeye aktarılır ve saç ekimi bu şekilde gerçekleştirilir.

n

Kullanılacak olan teknikler arasında hangisinin en uygunu olduğunu belirlemek, operasyonu yapacak olan operatörün sorumluluğundadır. Konsültasyon sırasında ortaya çıkan verilere bağlı olarak, kişinin saç köklerinin durumu, ekim yapılacak olan alanın ne kadar büyük olduğu ve buna benzer etmenler göz önünde bulundurularak, en doğru yöntem belirlenmek zorundadır.

n

Saç ekimi operasyonlarında, kişinin talep ettiği yöntemler de değerlendirilir. Örneğin, tıraşsız ekim yapılması talep ediliyorsa, alanın buna uygun olup olmadığıyla alakalı incelemeler gerçekleştirilir, kullanılacak yöntem buna uygun şekilde belirlenir.

nn

En İyi Saç Ekimi Tekniği Hangisi? 

n

En iyi saç ekimi tekniği, kişiye en doğal görünümlü ve sağlıklı saçları verebilen tekniktir. Operasyonun kısa sürede tamamlanması, kesi alanının en az seviye tutulması ve saç köklerinin sağlıklı şekilde aktarılması en önemli etmendir. 

nn

Saç ekimi sırasında kullanılacak olan tekniklerde, modern tıbbın sunduğu en son teknolojiler kullanılır. Eskiden kullanılan kimi yöntemde saç derisinin aktarılması söz konusu iken, bugün kullanılan tekniklerde hiçbir şekilde cerrahi müdahale yapılmadan, sadece saç kökleri alınarak ekim işlemi yapılabilmektedir.

nn

FUE Saç Ekimi Tekniği 

n

Modern saç ekimi tekniklerinden biri olan FUE saç ekimi, günümüzde kullanılan ve en yüksek başarı oranına sahip ekim tekniklerinden biri olarak bilinmekte. Bu yöntem ile gerçekleştirilen operasyonlarda, saç derisi üzerinde herhangi bir kesi yapılmadan doğrudan saç kökleri alınmaktadır.

n

İyileşme süreci oldukça hızlı tamamlanan bu teknikte, FUE motoru adı verilen, özel uçlu kalemler kullanılır. Kullanılan kalemlerin boyutları bir milimetreden küçüktür. Saç köklerinin boyutlarına ve saç kalınlığına uygun olarak belirlenen uçlar ile kökler doğrudan toplanır ve aktarılır.

n

FUE tekniği ile yapılan saç ekimlerinde, operatörün tecrübeli olması oldukça önemlidir. Operasyon sırasında, saçların aktarımının doğru açıyla yapılması, saç köklerine ve deriye hasar verilmeden ekim yapılması hızlı bir iyileşme sürecinin anahtarıdır.

n

FUE tekniği ile yapılan saç ekiminden sonra kişi günlük yaşantısına hemen devam edebilir.

nn

DHI Saç Ekimi Tekniği 

n

En iyi saç ekimi teknikleri arasında gösterilen bir diğer yöntem de DHI kısaltması ile bilinen, doğrudan yapılan saç ekimi işlemidir. Bu işlem sırasında, özel olarak hazırlanan, milimetrik hassasiyetlere sahip uçlar kullanılır. Choi adı da verilen bu iğneler ile saç kökleri alınır ve doğrudan ekim yapılacak olan bölgeye aktarılır.

n

Bu teknik ile yapılan operasyonlarda, saç köklerinin dışarıda tutulduğu süre çok kısadır. Toplanan greftler anlık olarak ekildiği için köklerin hasar alma ihtimali daha zayıftır. Yine aynı şekilde, bu yöntemde iyileşme süreci de hızlı şekilde gerçekleşir.

n

Modern yöntemler kullanılarak gerçekleştirilen tüm saç ekimi operasyonlarında olduğu gibi, DHI saç ekimi tekniğinde de hasta operasyon sonrasında hemen günlük yaşantısına dönebilmektedir.

nn

Doğru Klinikle Çalışmak Başarılı Operasyonun Anahtarıdır

n

En iyi saç ekimi tekniği, en doğru şekilde yapılan ve istenen sonucu veren tekniktir. Hangi yöntem kullanıldığından bağımsız olarak mutlaka profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Ekibin tecrübesi, kullanılan ekipmanların son teknolojiye sahip olması ve steril ameliyathane ortamında saç ekimi gerçekleştirilmesi başarının anahtarıdır.

n

Çalışacağınız operatörlerin bu alanda tecrübeli olmaları, greftlerin en hızlı ve doğru şekilde aktarılmasını sağlar. Yine aynı şekilde, uzman ve tecrübeli bir ekip, saç ekimini doğru açıyla yapacağı için doğal bir görünüm elde edilecektir.

n

Modern tıbbın sunduğu en güncel imkanlar sayesinde, hangi teknikler yapılıyor olursa olsun, günümüzde gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarının neredeyse tamamı istenen sonuçları vermekte, başarılı şekilde neticelenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir