Başlıksız-1

n

Saç ekimi ile ilgili pek çok kişinin kafasını karıştıran, doğru bilinen yanlışlara rastlamak mümkün. Erkek ve kadınların çok büyük bir bölümünde karşımıza çıkan saç kaybı ve saç dökülmesi sorununu kökten çözebilen, eskisi gibi gür ve sağlıklı saçlara ulaşmanızı sağlayan saç ekimi işlemi ile ilgili doğru bilinen yanlışları sizler için listeledik.

n

 

nnnn

Dünyanın her yerinden talep gören, uzman bir klinik tarafından yapılması halinde ömür boyu sağlıklı ve doğal görünümlü saçlara kavuşmanızı sağlayan saç ekimi işlemi ile hayalini kurduğunuz saçlara ulaşmak fazlasıyla kolay!

nnnn

Yanlış: Saç Ekimi Sonrası Yara İzi Kalır

nnnn

Saç ekiminde kullanılan yöntemler oldukça gelişmiştir. Bugün kullanılan FUE ve DHI gibi yöntemlerde, kesi alanı minimumda tutulmaktadır. Bu sayede, kafa derisinde herhangi bir yara izi oluşmadan, sadece hafif ve geçici kızarıklıklar ile saç ekimi yapılabilmektedir.

nnnn

En sık yanılgıya düşülen konulardan biri olan yara izi, bundan daha eski dönemlerde kullanılan yöntemlerde karşımıza çıkıyor olsa da artık gelişen teknoloji sonucunda herhangi bir yara izi oluşmadan saç ekimi yapılabilmektedir.

nnnn

Yanlış: Saç Ekimi Herkese Yapılabilir

nnnn

Saç ekimi yapılmadan önce mutlaka konsültasyon aşamasında saç yapısı ve saç dökülmesinin sebepleri incelenmek zorundadır. Teoride herkese saç ekimi yapılabiliyor olsa da eğer dökülmenin sebebi mantar, saç kıran veya benzeri bir problemden kaynaklanıyorsa bunun tedavisi ile saç ekimine gerek kalmadan saç kaybı engellenebilir.

n

nnnn

Uzman bir ekip tarafından yapılacak konsültasyon sonrasında, saç yapınızın saç ekimine uygun olup olmadığına karar verilecektir. Bu aşamadan sonra, saçınız için en uygun yöntem de belirlenerek gerekli olan işlem tamamlanacaktır.

nnnn

Yanlış: Saç Ekimi Acılı Bir Operasyondur

nnnn

Saç ekimi operasyonları sırasında kişinin lokal anestezi altına alınması gereklidir. Ekim yapılacak alan ve donör bölge mümkün olduğu kadar uyuşturulur. Uyuşturma neticesinde bu bölgelerde yapılan işlemler hasta tarafından hissedilmez.

nnnn

Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra bir süre hafif kızarlıklık, kaşıntı ve rahatsızlık hissi oluşabilir. Çok nadir de olsa yanma veya hafif ağrı gibi sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Ancak, bu ağrılar oldukça hafif olması nedeniyle, basit bir ağrı kesici ile geçirilebilmektedir. Bunun dışında, saç ekiminde yoğun bir acı veya ağrı görülmemektedir.

nnnn

Yanlış: Saç Ekimi Her Ortamda Yapılabilir

nnnn

Saç ekimi işlemi sırasında hastanın herhangi bir enfeksiyon altına girmemesi, zarar görmemesi adına mutlaka steril ameliyathane ortamı tercih edilmelidir. Merdiven altı kliniklerde yapılan operasyonlardan istenen sonucu almak zor olacağı gibi hastanın sağlığının da risk altına girdiği görülebilir.

nnnn

Saç ekimi sırasında, istediğiniz gibi doğal ve sağlıklı görünüme sahip saçlar elde edebilmek için mutlaka tecrübeli bir ekip ile çalışmak gereklidir. Yine aynı şekilde, operasyon gerçekleştirilen yerin steril bir ameliyathane ortamı olması, alacağınız sonucun başarısını artıracağı gibi enfeksiyon ve tüm diğer sağlık risklerini de en aza indirecektir.

n

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir