Başlıksız-1

3D SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ

Saç ekimi işleminde sürekli yeni teknolojiler gelişmektedir. FUE saç ekimi tekniğine ek tekniklerle saç ekimi sonuçları daha da iyi hale gelmiştir. 3D saç ekimi tekniği de bu tekniklerden biridir. Bu teknik, Lale Saç Ekim Merkezi tarafından uygulanmaktadır.

Saç ekiminde en önemli kriter, saç ekimi yapıldıktan sonra doğal görünüm elde etmektir. Genetik faktörler ya da farklı sebeplerden dolayı saç kaybı yaşayan kişilerin de her birey gibi doğal ve gür saçlara sahip olma hakkı vardır. Fakat başarılı bir uzman tarafından özel yöntemler uygulanmadığında saç ekimi işlemi sonrası çim adam görüntüsü elde etmek oluşabilecek en kötü sonuçtur. Bu sebeple saç ekim işlemi uygularken birçok konuda dikkatli olunmalıdır. Bunların başında alın çizgisi tasarımı gelmektedir. Alın çizgisi, yüz hatlarına uyumlu olarak oluşturulmadığında sonuç kötü olabilir. Lale Saç Ekimi Merkezi olarak bizler alın çizgisi belirlerken 3D hesaplama yaparak, 3D saç ekimi gerçekleştiriyoruz.

3D saç ekimi için öncelikle hastadan özel fotoğraf çekimi ile fotoğraflar alıyoruz. Hastanın yüz yapısı, alın-burun-çene orantısını fotoğraflayarak bilgisayar ortamına aktarıyoruz. Sonrasında dijital olarak ölçüm ile hastanın en doğal alın çizgisi hesaplanıyor. Bu hesaplama bize ekim sonrasında ortaya çıkacak sonucu önceden görmemize olanak sağlıyor.

NASIL YAPILIR?

3D Saç Ekimi kişinin yüz hatları hesaplanarak, alın çizgisi belirlenerek uygulanan bir işlemdir. 3D saç ekimi özel lazerli cihaz ile yüz ölçümü alınıp bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Bilgisayarda özel bir tasarımdan geçen yüz ve alın hesaplaması ile kişiye en uygun alın çizgisi belirlenmektedir. Saç Ekimi işlemi 3D olarak gerçekleştirildiğinde yüze en uyumlu sonuçlar elde edilir. Bu sonuçlar saç dökülmesi yaşamış ya da farklı sebeplerden saç kaybı yaşayan kişileri çok mutlu etmektedir, saç ekiminde doğal sonuçlar için 3D saç ekimi tekniği uygulanmalıdır.

Bu yöntemin uygulanmasını tercih eden hastalar saç ekimi sonrasında karşılaştıkları sonuçlardan fazlasıyla memnun olmaları yöntemin başarısını göstermektedir. Bu teknik ile yapılan saç ekimi sonrası, saçların dökülmeden önceki doğal görünümlerine kavuşan hastalar memnuniyetlerini dile getirmesi bizleri bir hayli sevindirmektedir.

Saç ekimi gün geçtikçe artan taleple birlikte teknoloji olarak da çok ilerledi. FUE 3D saç ekimi ülkemizde şu anda sadece bizim tarafından başarıyla uygulanmaktadır.