Başlıksız-1

DHI SAÇ EKİMİ

Uzun süredir kullanılan bir saç ekim yöntemi olsa da son beş yılda yaygınlaşan DHI saç ekimi yöntemi ile doğrudan saç ekimi yapılmakta, hastaların kısa sürede sağlıklı ve gür saçlara kavuşması sağlar. En güncel teknolojilerin kullanıldığı bu ekim yönteminin diğer yöntemlere kıyasla farklı avantajları bulunur.

DHİ SAÇ EKİMİ NEDİR?

Açılımı “Direct Hair Implantation” olan ve doğrudan saç ekimi anlamına gelir. Vücutta bulunan kıl köklerinin transfer edilmesi ile gerçekleştirilir. Diğer saç ekim yöntemlerine göre daha hızlı tamamlanıyor olması nedeniyle, bu yöntemle saç ekimi işlemine uygun kişiler tarafından çok sık tercih edilir.

DHİ SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Saç ekimi sırasında öncelikle kişinin vücudunda kıl köklerinin alınacağı bir bölge belirlenir. Donör olarak adlandırılan bu bölgeden, özel cihazlar kullanılarak kıl kökleri alınır ve istenen noktaya nakledilir.

Kullanılan malzemeler, iğnenin kalınlığı ve diğer faktörler kişinin saç yapısına, kıl kalınlığına ve köklerin ne kadar derinde olduğuna bağlı olarak değişmektedir. İşlem öncesinde saçta yapılacak inceleme sonucunda kullanılacak malzemeler belirlenir.

Her kıl kökü için yapılan işlem sadece birkaç dakika sürmektedir. İşlem sonucunda kişinin istenen şekilde, gür ve sağlıklı saçlara kavuşması sağlanır. 

HOW LONG DHI HAIR TRANSPLANTATION TAKES?

Every hair transplantation operation needs different approach and has very different time requirements. But mostly the FUE and DHI transplantation surgeries takes about three hours to eight hours and can be completed in a day.

After the surgery, patients could return their daily lives and perform every task normally. The surgery is made without any general anaesthesia, so patients recover after the procedure very fast.

Diğer birçok saç ekimi yöntemine göre çok daha hızlı iyileşme görülür.

Ekim işlemi traşsız olarak yapılabilir.

Tamamen dökülmüş saçlara veya dökülmesi devam eden hastalara uygulanabilir. Bölgesel olarak, doğal görünüme sahip saç ekimi yapılmasını mümkün kılar. Ekim sırasında, dökülmemiş ve sağlıklı saçlar herhangi bir hasar görmez.

Ekim yapılan alanda sık aralıklarla çalışma mümkün olduğu için daha gür ve doğal görünüme sahip saçlar elde edilir.

Saç ekimi sırasında saç kökleri çok fazla bekletilmeden gerekli olan noktaya aktarılır. Bu sayede saç köklerinde kayıp minimum seviyede tutulur.

DHİ SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGUNDUR?

Saç ekimi yönteminin kimler için uygun olup olmadığına yapılan ön inceleme sonucunda karar verilir.

Bu ekim tekniğinde doğrudan saç kökleri nakledildiği için işlemin oldukça hassas şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Uygulamayı yapacak olan doktorun alanında uzman olması çok önemlidir.

Elbette yapılacak olan işlemin sizin için uygun olup olmadığını belirlemek adına ön inceleme yapılması gerekmektedir. Kimi zaman saç kökü derinliği, saç kalınlığı gibi değişkenler Dhi yöntemi ile saç ekimi yapılamamasına neden olabilir.

Saç köklerine ulaşmak için kullanılan iğneler herkes için uygun olmayabilir. Bu yöntemin kullanılmaya başladığı ilk dönemlerde, iğnelerin kıvırcık ve dalgalı saçlar için uygun olmadığı tespit edilmiştir. Ancak, ilerleyen zamanlarda yeni Choi iğnelerinin geliştirilmesi ve yöntemin daha işlevsel hale getirilmesi sayesinde çoğu zaman tüm saç tiplerinde  uygulanabilmektedir.

DHİ SAÇ EKİMİ ÖNCESİNDE BİLİNMESİ GEREKENLER

Hem saç ekimi operasyonunun verimli şekilde gerçekleştirilebilmesi hem de iyileşme sürecinin hızlandırılması amacıyla operasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken belli noktalar bulunur.

Saç ekimi öncesinde, herhangi bir komplikasyonla karşılaşmamak amacıyla en az bir hafta önceden kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar bırakılmalıdır. Operasyon sırasında kanama riskini düşürmek amacıyla, doktorunuza danışarak belirli bir süre için bu ilaçlara ara vermelisiniz.

Yine kan akışını etkilemesi nedeniyle operasyondan bir hafta önce yeşil çay gibi kan sulandırıcı içeceklerin tüketilmemesi gerekir. Saç ekimi öncesinde kafein ve türevlerini içeren içecekleri de bırakmanız operasyonun daha sağlıklı geçmesini sağlayacaktır.

İyileşme sürecine doğrudan etki eden alkol ve sigara operasyondan bir hafta öncesinde bırakılmalıdır. Sigaranın bırakılamaması durumunda azaltılması iyileşme sürecinin çok daha hızlı tamamlanmasını sağlayacaktır.

Ekim yapılan alanda sık aralıklarla çalışma mümkün olduğu için daha gür ve doğal görünüme sahip saçlar elde edilir.

Saç bakım ürünleri, losyonlar, sprey ve kremler saç ekimi operasyonunu etkileyebilir. Bu nedenle, operasyondan en az bir ay öncesinde bu tarz ürünleri kullanmayı kesmeniz gerekir.

Saç ekimi işlemi sırasında herhangi bir yatıştırıcı veya bölgesel uyuşturma işlemi yapılabilir. Bu gibi işlemler sonrasında araç kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle işlem sonrasında size refakat edebilecek biri ile gelmeniz gerekebilir.

Operasyon sırasında ve sonrasında; Rahat edebilmeniz için hafif yemekler tüketmeniz ve karnınızın tok olması önerilmektedir.

Saç ekimi sonrasında doktorunuzun tavsiyesine uymanız ve gereken bakımları doğru şekilde gerçekleştirmeniz halinde hızlı ve kolay bir iyileşme süreci ile karşılaşabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uymanız ve gerekli uyarıları dikkate almanız durumunda saçlarınız doğal görünümüne çok kısa sürede kavuşacaktır.

DHİ SAÇ EKİMİ SONRASI

İşlem tamamlandıktan sonra kıl kökleriyle ilgili gerekli kontroller birinci gün yapılmaktadır. Kontroller sonucunda herhangi bir sorun görülmediği takdirde, ekim sonrasında ikinci günden itibaren yıkama yapılabilir. Yaklaşık olarak bir hafta ile 10 gün arasında değişen süre boyunca yıkama işlemi yapıldıktan sonra kişi normal hayatına dönebilir. 

Saç ekimi sonrası yapılacak olan bakımlar kişinin saç köklerinin durumuna göre değişkenlik gösterir. Ancak, bu yöntem kullanılarak yapılan saç ekimlerinde genellikle iyileşme süreci hızlı olarak gözlemlenmiştir.

DHİ VE FUE ARASINDAKİ FARK NEDİR

DHİ SAÇ EKİMİ FİYATLARI 2023

Saç ekimi sırasında herkes için aynı fiyatın verilmesi mümkün değildir.

Saç ekiminde öncelikle kullanılacak olan kök sayısı belirlenir. Greft sayısının değişiyor olması nedeniyle bölgesel ekimlerde daha düşük ücret görülebilir.

Saç ekimi yapılacak olan bölgenin yoğunluğu da fiyat belirlemesinde önemli bir faktördür. Doğal bir görünüm sağlamak için daha yoğun saç kökü aktarımı yapılması gerekiyorsa fiyatta artık görülebilir.

Saç ekimi fiyatlarını en doğru şekilde belirlemek için öncelikle saç yapınızın ve ekim yapılacak olan bölgenin incelenmesi gerekir. Bu inceleme sonucunda gerekli olan işlemler hesaplanır, fiyat doğru şekilde belirlenir.

DHİ SAÇ EKİMİ SIK SORULAN SORULAR

Diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi farklılık göstermektedir. Bu farklılıkta en büyük etkenlerden biri  saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü ve uygulanacak işlemlerdir. Kıl köklerinin durumu da yapılacak ekstra işlemler gerektirdiği için fiyat farklılıklarına neden olur.

Bir diğer önemli etken, saç ekimi merkezi ve işlemi yapacak kişidir. Medikal bir işlem olan ekim operasyonlarının steril ortamlarda profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Deneyimli saç ekim uzmanları  tarafından yapılan saç ekimi sonuçları başarı oranı oldukça yüksektir. İhtiyaçlarınızı doğru anlayarak, uygulanması gereken yönteme ve kullanıcak teknik malzemelere karar verilmesi gerekir.

Doğrudan saç ekimi anlamına gelen Dhi saç ekimi yöntemi, diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuçlar vermektedir.

Dhi yöntemi ile saç ekimi sırasında öncelikle kişinin vücudunda kıl köklerinin alınacağı bir bölge belirlenir. Donör olarak adlandırılan bu bölgeden, özel cihazlar kullanılarak kıl kökleri alınır ve istenen noktaya nakledilir.

Dhi saç ekimi diğer ekim yöntemlerine göre birçok avantaja sahiptir. Kökler çok fazla beklemediği için kök kaybı minimum olur, daha gür ve doğal sonuçlar elde edilir, bölgesel ekim işlemine uygun bir yöntemdir, tıraşsız ekim yapılabilir, iyileşme süreci daha hızlıdır.

Dhi saç ekimi fiyatları ekim yapılacak alana, kullanılacak greft sayısına ve kullanılacak malzemelere göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle sağlıklı bir fiyat için öncelikle uzman tarafından konsültasyon işlemi gerçekleştirilmelidir.

Dhi saç ekimi yöntemi kimler için uygun olup olmadığına yapılan ön inceleme sonucunda karar verilir. Doktor kontrolü ve saç yapısının incelenmesi ile birlikte kişiler için doğru yöntemin hangisi olduğuna karar verilebilir.