Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Uygulamada kullanılan ve bu işlem için özel olarak hazırlanan cihazın kaleme benzetilmesi nedeniyle DHİ saç ekimi yöntemi halk arasında kalem tekniği olarak da adlandırılır.
Doğrudan saç ekimi adıyla da anılan DHİ saç ekimi, saç köklerinin özel olarak geliştirilmiş kalemler eşliğinde toplanarak yeni yerine alınmasını sağlar. İşlemlerin kısa sürede tamamlanabilmesi hastalar açısından son derece önemli bir avantajdır. DHİ kalemi sayesinde; kanal açma ve köklerin ekimi aynı anda gerçekleştirilebilir.

DHİ Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Her geçen gün daha çok bilinen ve uygulanan yöntem, saç ekim aşamalarının 2 temele ayrılmasını sağlar. Sırasıyla;

  1. Greftler toplanır
  2. Kanalların açılması ve Saç köklerinin ekimi aynı anda yapılır

Medikal kalem sayesinde kısa sürede greftler toplanıp hemen ardından açılan kanallara bu greftler ekilir. Lokal anestezinin uygulandığı işleme saç köklerinin gevşetilmesi ve donör bölgeden toplanmasıyla başlanır. FUE saç ekimi yönteminde ise bu saç ekim süreci iki defada gerçekleştirilirken DHİ saç ekimi yöntemi ile çok daha kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanabilir.

DHI ve FUE Saç ekim Yöntemi Farkı

Geleneksel saç ekim yönteminde toplanan greftler doku ve saç kökü olarak ayrılır ve sonrasında ekime hazır hale getirilir. DHİ saç ekimi yönteminde ise kanal açmaya gerek duyulmadığı için, hazırlanan saç kökleri, medikal cihazlara özenle yerleştirilir ve ekim işlemine geçilir. Kalem görünümündeki aletin adı implanter olarak anılır. Çok ince ve sivri bir yapıya sahip olan kalem saç kökünü yerleştirme kabiliyetine sahiptir. Kafa derisine uygun açıyla batırılan ince uç sayesinde ekim işlemi başarılı bir şekilde tamamlanır.

 DHİ Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılabiliyor olması toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden direk yerine yerleştirilebilinir.
  • “En az hasar” prensibiyle çalışan sistemde iyileşme de aynı şekilde son derece hızlı bir şekilde yaşanır. Sıradan yöntemlerde toplanan kökler en az 3 saatlik bekleme ve ayrıştırma işlemine tabi tutulurken bu yöntemde beklemeden kaynaklanan saç kökü kayıpları da engellenmiş olur.
  • Daha doğal bir görünüm sağlanır.
  •  Bekleme süresinin çok az olması saç kökünde yaşanması muhtemel kayıpların en alt seviyelere inmesini sağlar.
  • Açı ve yön verme konusunda da başarılı olan uygulama sayesinde kolay ve kişiye özel ihtiyaçların göz önünde tutulduğu bir şekil belirlemesi yapılabilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Saç dökülmesi tam olarak tamamlanmamış kişilerde de başarılı bir şekilde yapılan uygulamada var olan saçlara herhangi bir zarar verilmez. DHİ saç ekimi fiyatları donör bölge yapısına ve hastanın taleplerine özel olarak hesaplanır.