Başlıksız-1

TÜRKİYE'DE SAFİR FUE SAÇ EKİMİ

Lale Saç Ekimi Kliniği, FUE yönteminin en memnuniyet verici sonuçları elde etmek için başarılı bir şekilde uygulanan bir saç ekimi yöntemi olduğunu belirtmektedir.

Saç ekimi, deneyimli bir cerrahi ekibi tarafından en üst düzeyde özenle yapılması gereken bir süreçtir. Ekim süreci, son derece gelişmiş teknikler ve yetenekli bir ekip gerektirmektedir.

Bu süreç, danışmadan ameliyat sonrası bakıma kadar farklı aşamaları içerir. Genellikle bir hafta içinde tamamlanan süreçte, deneyimli ve yüksek kaliteli bir klinik her zaman iyileşme aşamasını takip edecek ve hastayı yönlendirecektir.

Son saç ekimi teknikleri, hem kadınlar hem de erkekler için birçok farklı durumda kullanılan FUE saç ekimini içerir.

FUE SAÇ EKİMİ NEDİR?

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu), saç köklerinin deriden tek tek alınıp istenilen bölgeye ekildiği bir saç ekimi tekniğidir. Teknik en son teknolojiyi kullanır ve deneyimli cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

FUE, daha geleneksel ve eski usul FUT yönteminin yerini alan yeni bir yöntemdir. FUE saç ekimi, FUT’tan farklı olarak, hem donör hem de ekim alanlarında büyük yara izleri veya herhangi bir iz bırakmaz.

FUE saç ekimi her geçen gün daha popüler hale geliyor. Saç ekimi için en popüler destinasyon olan Türkiye’de birçok klinik, hastalarını tedavi etmek için FUE’yi kullanıyor.

İşlem, cerrahın donör bölgedeki saçları bir milimetreye kadar tıraş etmesi ve lokal anestezi uygulaması ile başlar.
İkinci adımda, cerrah bölgeden saç köklerini çıkarmak için bir mikro zımba aleti kullanır.
Cerrah, küçük kesikler uygulamak için küçük iğneler veya benzeri farklı aletler kullanır ve saç köklerini bu kesiklere yerleştirir.
Kesiler tamamlandıktan sonra cerrah bölgeyi dezenfekte edip temizleyecek ve bir bandaj uygulayacaktır.
Bu adımlar kolay gibi görünse de mutlaka çok deneyimli bir cerrah tarafından ve yüksek teknoloji ekipmanlarla yapılmalıdır. Ayrıca herhangi bir yan etki veya enfeksiyon oluşmaması için ameliyathanenin durumu son derece önemlidir. Lale Saç Ekimi Kliniği’nde deneyimli ve uzman medikal kadromuz ile hastalarımız için son teknoloji ekipmanlar ve izole, sterilize edilmiş ameliyathaneler kullanmaktayız.

FUE SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

FUE saç ekimi, Lale Saç Ekim Kliniği’nde uzman cerrahlar ve son derece yetenekli tıbbi ekip tarafından yapılmaktadır. En son gelişen teknik ve teknolojiler kullanılarak işlem bir gün içinde yapılabilmekte ve hasta ameliyattan birkaç saat sonra günlük yaşamına dönebilmektedir.

FUE SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

BİRİNCİ AŞAMA

Köklerin alınacağı bölgedeki kıllar, 1 mm uzunluğunda olacak şekilde kısaltılır. Sonrasında lokal anestezi ile uyuşturulan bölgeden kıl kökleri ve greft adı verilen doku parçaları çıkartılır. Bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri kök ve doku parçalarının kıl çıkış yönünde alınmasıdır. Köklerin az tahribat ile çıkması operasyon başarısını etkileyen faktörlerdendir.

İKİNCİ AŞAMA

Kökler çıkarıldıktan sonra yapılacak işlem, kanalların açılmasıdır. Safir uçlar kullanılarak saç derisinde kanallar açılır. Son olarak çıkarılan kökler, saç ekimi yapılacak bölgeye yine benzer işlemlerle tek tek yerleştirilir.

FUE SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI

İşlem, saç ekimi gerçekleşecek bölgeye ve uzmanın deneyimine bağlı olarak ortalama 5 saat sürer. Gün içinde belirli sürelerde ara verilerek yapılan ekim işlemi tek seansta gerçekleşir.

Yöntemin kesik, dikiş gibi cerrahi müdahaleler içermemesi dolayısıyla iz ve sargı olmadan bitmesi en büyük avantajlarından biridir. Bu nedenle operasyon kişiler için kolay ve zahmetsiz gerçekleşir.

Acı ve ağrı çekmeden gerçekleşen işlem, uygulama olarak da eski tekniklere göre daha kolay gerçekleşir.

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ

Köklerin toplanmasından sonra, köklerin konulacağı kanalların safir uçlu, kalem formunda aletler ile yapılmasıdır. Oldukça kıymetli ve narin olan bulunan safir, aynı zamanda oldukça dayanıklıdır.

Diğer ekim işlemlerinde kullanılan çelik uçlar yerine kullanılan safir uçlar çok daha ince ve pürüzsüz kesikler açılmasını sağlar. Kanal açma sırasında dokulara çok az zarar verdiği için ekilen köklerin sağlıklı kalma olasılığı yüksektir.

Bu yöntem cilde çok az zarar verir, bu nedenle kanama da çok az olur. Dolayısıyla safir saç ekimi sonrasında iyileşme çok kısa zamanda gerçekleşir. Safirin ince yapısı sayesinde kanallar çok sık bir şekilde açılır. Ekim işleminden sonra saçlar yoğun ve dolgun görünümlü olur.

FUE SAÇ EKİMİ SONRASI

Kesik ya da dikiş içermeyen bir teknik olduğu için iyileşme süresi hızlı ve kolaydır. Bu yöndem ile saç ekiminden sonra ekilen saçlar ilk bir ay içinde dökülmeye başlar. Bu şok dökülme, kişileri korkutsa da doğal ve beklenen bir durumdur. Dökülen saçlar birkaç ay içinde yavaş yavaş tekrar çıkmaya başlar. Ekilen saçlar yaklaşık bir yıl sonra tamamen doğal bir görüntüye kavuşur.

Saç ekimi sonrasında kişilerin istirahat etmesi ve sağlıklı beslenmesi önemlidir. Her ne kadar kadar ağrısız ve kolay bir yöntem olsa da saç ekimi yapılan bölgeye bir süre dikkat edilmesi ve temas edilmemesi gerekir. Ayrıca kıl köklerinin zarar görmemesi için sırt üstü, yumuşak bir yastıkta yatılmalıdır.

Ödem oluşmasını engellemek amacıyla kafa dik bir şekilde tutulmalıdır. Saç ekimi uzmanının verdiği ilaç ve kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

FUE SAÇ EKİMİ SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR?

Saç ekimi işlemi kadar, öncesi ve sonrası muayenelere de dikkat edilmesi önemlidir.

  • Saç ekimi sonrası makasla yapılan saç kesimi dışında saç tıraşı önerilmemektedir.
  • Operasyondan sonra uzmanın izin verdiği saç yıkama süresine kadar uzmanın tavsiye ettiği şampuan kullanılmalıdır.
  • Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde saç ekimi işlemi başarıyla tamamlanabilmektedir.

SAÇ EKİMİ ZARARLI MI?

Saç ekiminde en gelişmiş yöntem olan bu yöntemin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak işlemi yapacak hekimin/uzmanın doğru seçilmesi gerekmektedir. Sağlıklı ve başarılı bir operasyon için hekim deneyimi ve uzmanlığı oldukça önemlidir.

Erkek ya da kadın farketmeksizin saçlar en etkili aksesuarlarımızdır. Bu nedenle saç ekimi işleminin de dikkatli ve hesaplanarak yapılması gerekir. Doğru seçilen saç ekimi merkezi ile kellik ve saç dökülmesi sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

FUE SAÇ EKİMİ FİYATLARI 2023

Diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi farklılık göstermektedir. Bu farklılıkta en büyük etkenlerden biri  saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü ve uygulanacak işlemlerdir. Kıl köklerinin durumu da yapılacak ekstra işlemler gerektirdiği için fiyat farklılıklarına neden olur.

Bir diğer önemli etken, saç ekimi merkezi ve işlemi yapacak kişidir. Medikal bir işlem olan ekim operasyonlarının steril ortamlarda profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Deneyimli saç ekim uzmanları  tarafından yapılan saç ekimi sonuçları başarı oranı oldukça yüksektir. İhtiyaçlarınızı doğru anlayarak, uygulanması gereken yönteme ve kullanıcak teknik malzemelere karar verilmesi gerekir.

FUE SAÇ EKİMİ SIK SORULAN SORULAR

En gelişmiş saç ekimi tekniği olarak da bilinen fue saç ekimini diğer tekniklerden ayıran en önemli özellik doğal sonuçlar vermesidir. Cerrahi bir operasyon olmadığı için iyileşme süresi de oldukça hızlıdır. Bu yöntem saç ekiminin yanı sıra kaş ve sakal ekiminde de kullanılır.

Temelde bir bölgedeki kıl köklerinin alınarak saç ekimi yapılacak bölgeye yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. Kıl köklerinin alınacağı bölge genellikle ense kılları ve boyundaki sakallardır. Ancak ense bölümünde de kıl olmayan hastalarda göğüs bölgesindeki kıl kökleri kullanılabilir.

Fue saç ekimi yönteminin birçok avantajı vardır; diğer yöntemlere göre operasyon süresi daha kısadır. Operasyon sırasında cerrahi işlemler yapılmaz. Acısız ve ağrısız bir işlem olduğu için iyileşme süresi kısadır.

Fue saç ekimi fiyatları ekim yapılacak alana, kullanılacak greft sayısına ve kullanılacak malzemelere göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle sağlıklı bir fiyat için öncelikle uzman tarafından konsültasyon işlemi gerçekleştirilmelidir.

Saç ekimi sonrasında kişilerin istirahat etmesi ve sağlıklı beslenmesi önemlidir. Her ne kadar kadar ağrısız ve kolay bir yöntem olsa da saç ekimi yapılan bölgeye bir süre dikkat edilmesi ve temas edilmemesi gerekir. Ayrıca kıl köklerinin zarar görmemesi için sırt üstü, yumuşak bir yastıkta yatılmalıdır.

Saç ekimi sonrasında makas dışında başka bir saç traşı önerilmemektedir. Ayrıca saç ekimi işleminden sonra saç yıkama süresi geldiğinde doktorun önerdiği şampuanı kullanmak gerekiyor. Saç köklerine zarar vermeyecek kıyafetler kullanılmalıdır.