Saç ekimi yaptırmaya karar vermek anlık bir karar değildir. Saç tedavisini düşünüyorsanız, en iyi sonucu almak için önce doktorunuza sorular sormalısınız.

FUE Saç Ekimi için Yeterince Saçım Var mı?

FUE saç ekimi için tarih almadan önce, kapsamlı bir değerlendirme gereklidir. Altta yatan tıbbi bir durumdan kaynaklanıyorsa, saç dökülmesinin türü için tarama yapılmalıdır. Ayrıca başarılı bir ameliyat için yeterli miktarda donör saçınızın olup olmadığını anlamak için değerlendirilmeniz gerekir.

Hangisi Daha İyi; FUE veya FUT Saç Ekimi?

Özel gereksinimlerinize göre değerlendirmek her zaman en iyisidir. Bununla birlikte, her ikisi de cerrahi işlem olsa da, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) minimal olarak invazivdir. Foliküler Ünite Nakli (FUT), kafa derisi şeridinin çıkarıldığı bir çizgide iz bırakır, FUE ise tek tek saç foliküllerini çıkardığı için bırakmaz.

Saç Ekimi Ameliyatından Önce Ne Yapmam Gerekiyor?

Cerrahınızla aldığınız ilaçlar hakkında konuşun. Kan inceltici ilaçlar alıyorsanız doktorunuza bildirmek özellikle önemlidir.

Saçınızdaki işlem için ne kadar süre gerektiğini doktorunuzla görüşün. İdeal ameliyat öncesi saç uzunluğunuz, işleminizin gerektireceği yere ve çıkacak yere göre değişecektir. Bazı alanları kapatacak kadar uzun bırakmanız önerilebilir. Diğerleri için aynı derecede kısa saç önerilebilir.

  • İşlem sırasında bir hafta boyunca multivitaminler dahil B veya E vitamini almayın, çünkü işlem sırasında kanamaya neden olabilir.
  • İşleminizden önceki üç gün boyunca alkolden uzak durun.
  • Normal şampuanınızı kullanarak işlem sabahı saçınızı iyice yıkayın. Sprey, jel, köpük veya diğer şekillendirici ürünler gibi saç ürünlerini kullanmayın.
  • Tedavinizin yapıldığı gün kahve, çay veya kafeinli içecekler içmeyin, çünkü kanamayı artırabilirler.

İyileşme Ne Kadar Sürer?

FUE işlemi için, iyileşme süresi hızlıdır çünkü dikiş veya insizyon içermeyen minimal bir invaziv bir işlemdir.

Sonuçları Görmek Ne Kadar Sürer?

Bu sürece göre değişecektir. Yeni saçlar işlemden yaklaşık üç ay sonra çıkmaya başlayacaktır. Altı ay içinde önemli miktarda kıllanma olur ve bir yıl sonra kesin sonuçlar alırsınız.

FUE Saç Ekimi hakkında bilgi almak için https://www.lalesacekimi.com/fue-sac-ekimi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

İletişim

Saç ekimi ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki iletişim formu ile bize iletebilirsiniz.