Saç ekimi için hastalara işlem hakkında bilgi verdikten sonra, FUE saç ekiminden sonra beklentilerinin ne olması gerektiğini söylemek gereklidir. FUE saç ekimi yaptırmaya hazırsanız, doktorunuzla detaylı olarak konuştuğunuzdan emin olun.

Saç ekim işlemlerini düzgün yapması için yeterli zaman gereklidir. Bir ay veya bir hafta içerisinde tamamen yeni saçların uzamasını bekleyemezsiniz. Bekliyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız.

FUE Saç Ekimi süreçleri ile ilgili tüm detaylara https://www.lalesacekimi.com/fue-sac-ekimi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Bakım

Saç ekimi ameliyatından sonraki gün , kafa derinizde biraz kanlanma olması normaldir. Kan neredeyse hiç oluşmaz, bu yüzden endişelenmenize gerek yoktur. Verici alanında biraz uyuşukluk olabilir, ancak ağrı görünürde azalmıştır. Alın bölgesinde biraz şişlik olabilir. Verici bölgedeki ağrı ve uyuşukluk tamamen ortadan kalkar.

Onuncu günde, greftler kalıcı olarak yerleşir ve yerinden çıkmaz. Saç ekimi ameliyatından sonra on gün boyunca önlem almanız gerekir. Üç hafta sonra saç dökülmeye başlar ve 2-5 ay sonra düzgün bir şekilde uzamaya başlar. 7 ay sonra saçlarınız normal şekilde uzamaya başlar.

Saç Ekiminden Sonra Hatırlanması Gereken Önemli İpuçları

Daha önce de belirtildiği gibi, dikkatli olmak en büyük önceliğe sahiptir. Saç ekimden sonra en az bir yıl saçınıza dikkat etmeniz gerekir. Bir saç ekimi genellikle bir seans veya bir oturum ile sınırlı değildir, başarılı bir saç ekimi yapmak için birden fazla seans gerekir.

Sadece doktorunuz, nakil bölgesine yerleştirilmesi gereken greftleri tam olarak size söyleyebilir. Kesin miktarı tahmin etmek için donör bölgedeki doku, kıvırcık veya düz saç, yaş, saç uzaması gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

DHT reseptörlerinin bulunmamasından dolayı saçınızı korumak için uygun bir minoksidil ve finasterid alımı yapmanız gerekir. Aksi takdirde, kalıcı saç ekimi çok yakında istenmeyen sonuçlara neden olur ve zaman ve para israfı ile sonuçlanır. Kesinlikle minoksidil ve finasterid kullanmanız gerekir, çünkü vücuttaki ve kafa derisinin arkasındaki kıllar DHT’ye dirençlidir.

Her durum farklıdır, saç ekimi yaptırmadan önce doktorunuza danışmanız ve birden fazla seansa gitmeniz son derece önemlidir.

 

İletişim

Saç ekimi ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki iletişim formu ile bize iletebilirsiniz.