Başlıksız-1

SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Saç ekimi işlemi sırasında birçok farklı değişken hesaba katılır. Kişinin saç yapısından kullanılacak olan yöntemlerin türüne göre pek çok durum fiyatları etkileyebilmektedir.

Operasyonlar sırasında kullanılan teknolojiler her geçen gün gelişmektedir. Bu sayede tıraşsız saç ekimi gibi yöntemler ortaya çıkmakta, kimi zaman safir uçlu iğneler ile greft alımı gibi yöntemlere başvurulmaktadır. Tüm bu detaylar saç ekimi fiyatını doğrudan etkiler.

*fiyatlar operasyon ve işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle net fiyat almak için bizimle iletişime geçin.

SAÇ EKİMİ FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen birden fazla faktör bulunmakta. Saç yapısından kullanılan teknolojiye kadar pek çok etmek fiyatlandırmayı etkilemektedir.

Kullanılan Yöntem
Saç ekimi operasyonlarında temel olarak DHI ve FUE yöntemleri kullanılmaktadır. DHI yönteminde, saç kökleri doğrudan bir noktadan alınarak başka bir noktaya aktarılır. Bu aktarım sırasında herhangi bir bekleme yapılmaz, mümkün olduğu kadar hızlı şekilde hareket edilir. Bu yöntemde kesi de yapılmamaktadır.

FUE yönteminde de DHI ile benzer şekilde hareket edilir. Bir milimetreden daha küçük çapta uçlar ile yapılan bu işlemde ağrısız ve hızlı sonuçlar elde edilir. FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi operasyonlarında çoğu zaman saçların tıraş edilmesine de gerek kalmamaktadır.

Kullanılacak yöntemler saç ekimi fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. DHI saç ekimi fiyatları diğer yöntemlere kıyasla daha pahalı olarak bilinir. Kullanılacak olan greft miktarı, ekim yapılacak olan alan ve saç yapısının zorluğu gibi faktörler hasta için en uygun yöntemin belirlenmesini sağlayacaktır.

Profesyonel bir ekip ile çalışıldığı sürece, konsültasyon aşamasında hangi yöntemin hasta için en uygunu olduğu kolaylıkla belirlenebilir. Bu belirleme neticesinde en uygun fiyatlı ve başarılı sonuç verecek olan yöntem ortaya çıkacaktır.

Kullanılacak Greft Miktarı
Saç ekimi operasyonları kimi zaman seyrelen bölgelere kimi zaman ise dökülmenin tamamlandığı alanlara yapılabilir. Ekim yapılacak alanda doğal bir görünüm elde etmek operasyonun hedefleri arasında yer alır.

Doğru şekilde ekim yapılabilmesi için konsültasyon aşamasında, ekimde kullanılacak olan greft sayısı belirlenmelidir. Ekim yapılacak alanda doğal bir sıklık sağlanması hedeflenerek bu sayı belirlenir. Buna ek olarak, bu bölgede dökülmenin tamamlanıp tamamlanmadığı da belirlenmelidir.

Uygun sayıda greft aktarımı yapılmadığı zaman ortaya çıkacak olan sonuç doğal görünümden uzak olacaktır. Eğer operasyon profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmezse ekim yapılan alanda seyreklikler görülecek ve istenen sonuç elde edilemeyecektir.

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen en temel faktörlerden biri de greft miktarıdır. Greft miktarının ne çok fazla ne de az olmaması gerekir. Tam olarak uygun sayıda, uygun yöne doğru ekim yapılarak doğal bir görünüm elde edilmelidir.

Greft sayısı belirlenirken kişinin saç yapısı, kök kalınlığı ve ekim yapılacak alandaki doğal saç sıklığı gibi faktörler etkili olacaktır. Greft sayısı arttıkça saç ekimi maliyetleri de yükselir.

Ekim Yapılacak Alan Boyutu
Saç ekimi yapılacak olan alanın büyük olması ekim maliyetlerini doğrudan yükseltecektir. Küçük bir seyrelti bulunan alana yapılacak olan ekimde kullanılacak greft sayısı daha az olacağı için daha düşük maliyetler ile istenen sonuç alınabilir.

Ekim yapılacak alanda kullanılacak olan teknolojiler de alanın boyutu ile bağlantılıdır. Kimi yöntemlerin büyük alanlarda kullanılamıyor olması fiyatta değişkenliklere yol açabilir.

Konsültasyon aşaması sırasında saç ekimi yapılacak alan ve bu alanda kullanılacak greft sayısı, teknikler belirlenir, operasyonun fiyatları bunun sonucunda tespit edilir.

Saç Ekimi Ekibinin Tecrübe ve Bilgisi
Saç ekimi operasyonları, hangi yöntem ile yapılıyor olursa olsun oldukça hassas ve deneyim gerektiren işlemlerdir. Özellikle son teknolojinin kullanıldığı operasyonlarda mutlaka doktorların tecrübeli ve bilgili olması gerekir.

Sağlığınız için operasyonların steril ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Doğal olarak, bu şartları sağlayan kliniklerde yapılacak olan işlemlerde fiyat değişikliği ortaya çıkabilir.

Saç ekimi ekibinin tecrübeli olması hem operasyon sırasında hem de operasyon sonrası iyileşme sürecinde hastaya büyük katkı sağlar. Düzgün şekilde yapılmış bir işlem sonucunda kanamanın önüne geçilecek, kesik açılmadan sorunsuz bir greft aktarımı sağlanacaktır. Bu sayede operasyon sonrası günlük yaşantıya daha kısa sürede dönülmesi ve sağlıklı saçlara kavuşulması sağlanacaktır.

Saç ekiminin mutlaka profesyonel ve bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Yapılan çalışmadan başarılı sonuç elde edilebilmesi, işlemi yapan doktorun ve ekibin tecrübesiyle doğrudan bağlantılıdır. Doğal bir görünüm elde edebilmek için her aşaması düzgün şekilde gerçekleştirilen, ekim sonrasında da ihtiyaç duyulan bakımların doğru şekilde yapıldığı bir operasyon gereklidir.

KADINLARDA VE ERKEKLERDE SAÇ EKİMİ FİYATLARI FARKLILIK GÖSTERİR Mİ?

Kadın ve erkeklerde saç kökü yapısı benzer niteliklere sahiptir. Saç ekimi operasyonlarında da yine aynı temel yöntemler kullanılarak işlem gerçekleştirilir. Her iki cinsiyette de donör bölgeden saç kökü (greft) alınarak ekim yapılacak olan alana aktarılır.

Kadınlar için saç ekimi fiyatlarını yine erkeklerde olduğu gibi kullanılacak olan yöntem, greft miktarı ve ekim yapılacak alandaki seyreklik belirleyecektir. Ekim sırasında aktarılacak olan saç kökü sayısı ne kadar fazla olursa işlem maliyetleri de o kadar artacaktır.

Buna ek olarak tercihe bağlı olarak tıraşsız saç ekimi gibi yöntemlere de başvurulabilir. Bu tekniklerde yine FUE veya DHI yöntemlerinden uygun olanları kullanılmaktadır. Saç yapınız ve ekim şartları uygun ise tıraşsız saç ekimi yapılabilir, bu yöntemde diğer tekniklere kıyasla fiyat farklılıkları ortaya çıkabilir.

Kadın ve erkeklerde saç yoğunluğu ve uzunluğu farklı olduğu için ekim işlemi sonrası bakım ihtiyaçları da değişmektedir. Operasyon sonrasında kullanılacak olan bakım yöntemleri, pansumanlar, solüsyonlar ve yapılması gereken ek çalışmalar maliyetleri artırabilir. Elbette bu maliyetler herkes için geçerli olmayıp, saçınız için özel olarak yapılacak analiz sonucunda belirlenmektedir. Her saç ekimi operasyonunda aynı saç tipiyle karşılaşılmadığı için işlem sonrası uygulanacak olan bakım rutini de değişkenlik gösterebilir.

SAÇ EKİMİNDE FİYAT FARKLILIKLARININ SEBEBİ NEDİR?

Saç ekimi operasyonları standart bir şekilde, herkese aynı olacak biçimde uygulanamaz. Bu operasyonların uygulanabilmesi için öncelikle konsültasyon aşamasından geçilmesi gerekir. Bu aşama sırasında kişinin saç yapısı, ekim yapılacak alan ve buna benzer detaylar uzman bir ekip tarafından incelenir.

Konsültasyon sonrasında saç ekimi fiyatlarını etkileyen faktörler ortaya çıkacaktır. Kaç greft kullanılacağı, kişinin taleplerine ve saç kökü yapısına göre hangi yöntemin tercih edileceği gibi belirlemeler sonucunda fiyatlar ortaya çıkacaktır.

Saç ekimi maliyetleri;
sadece operasyonu değil aynı zamanda işlem sonrasını da kapsamaktadır. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi ve doğal görünüme kavuşması için kullanılan solüsyonlar da maliyetler üzerinde etkili olacaktır. Yine aynı şekilde, operasyon sonrasında doktor kontrolleri ve gerekli pansumanlar da fiyatları etkileyecektir.

SAÇ EKİMİ MALİYETİMİ NASIL BELİRLERİM?

Saç ekimi operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız operasyon maliyetlerinizi belirlemenin en kesin yolu konsültasyon işlemi yaptırmaktır. Kliniğiniz ile görüşerek ekim yaptırmak istediğiniz alanlarda ne kadar greft kullanılacağını yaklaşık olarak tespit ettirebilir, kullanılacak olan yöntemleri belirleyebilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Her saç yapısının ve ekim alanının farklı ihtiyaçları olacağı için en doğru fiyat belirlemesi yalnızca konsültasyon sonucunda yapılabilir. Saç analizi uygun açıdan yapılan fotoğraf çekimleri ile kısa sürede yapılabilmektedir.

SAÇ EKİMİ FİYATLARI SIK SORULAN SORULAR

Saç ekimi fiyatları belirlenirken; kullanılacak saç ekimi yöntemi, kullanılacak greft miktarı, ekim yapılacak alanın boyut ve operasyonu yapacak ekibin deneyim ve bilgisi gibi faktörler etkili olmaktadır.

Saç ekimi fiyatlarını belirlemenin en kesin ve doğru yolu konsültasyon işlemi yaptırmaktır. Her saç yapısının ve ekim alanının değişkenlik göstermesi saç ekimi fiyatlarında farklılıklara yol açar. Bu nedenle kliniğimizle iletişime geçerek saç ekimi yönteminizi ve ne kadar greft kullanılacağını belirleyebilirsiniz.

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen faktörler arasında kullanılan yöntem, kullanılacak greft miktarı, ekim yapılacak alanın boyutu yer alır. Ayrıca operasyonu yapacak olan saç ekimi ekibinin tecrübe ve bilgisi saç ekimi fiyatlarının belilenmesinde etkilidir.

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen faktörler arasında kullanılan yöntem, kullanılacak greft miktarı, ekim yapılacak alanın boyutu yer alır. Ayrıca operasyonu yapacak olan saç ekimi ekibinin tecrübe ve bilgisi saç ekimi fiyatlarının belilenmesinde etkilidir.

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen faktörler arasında kullanılan yöntem, kullanılacak greft miktarı, ekim yapılacak alanın boyutu yer alır. Ayrıca operasyonu yapacak olan saç ekimi ekibinin tecrübe ve bilgisi saç ekimi fiyatlarının belilenmesinde etkilidir.