Başlıksız-1

SAÇ EKİMİ SONUÇLARI

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi saç ekimi sonuçlarının mükemmelleşmesine dolayısıyla  ekim taleplerinin artmasına sebep olmuştur. Güzel bir saç ve açık olmayan alın kişinin özgüvenine büyük ölçüde olumlu katkıda bulunuyor.

SAÇ EKİMİ SONRASINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç ekimi operasyonu oldukça kolay ve ağrısız bir süreçtir. Bu süreç içerisinde özellikle erkekler arasında saç ektirme işlemi ve saç ektirme sonuçları ile ilgili çeşitli sorular akla gelmektedir. Bu sorulardan bazılarına bakacak olursak;

  • Saçlarım ne zaman çıkmaya başlar?
  • Saç ekimi sonrası bakım nasıl olmalıdır?
  • Saç ekiminden sonra kafada oluşan kırmızılıklar neden olur ve nasıl geçer?
  • Saç ekimi işlemi yapan kişilerde öncesi ve sonrası fotoğraflar var mı?

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Kişinin öncelikle saç ekimi yapılacak alan belirlenerek kalem yardımı ile çizilir. Sonrasında saç olan ense bölgesinden FUE saç ekimi ile saç kıl kökleri alınarak, kalem yardımı ile çizilmiş alana ekim işlemi gerçekleştirilir.

En basit anlatımla bu şekilde gerçekleşen yöntemin asıl merak edilenleriyle beklenen etkileri sonuç kısmında yer almaktadır.

trassiz-sac-ekimi-oznhqd14h2ymc2mnby6tcmlmb1vvtd8rhhhb279nuc.jpg

SAÇ EKİMİ SONUÇLARI FOTOĞRAFLARI

Saç ekim işleminizi yaptıktan sonra saç ekimi sonuçları alacağınız süreç ortalama 6 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Ekim işleminin yapıldığı ilk hafta itibari ile uzman hekimimizin size verdiği önerilere kesinlikle uymanız gerekir.

İlk hafta
İlk bir haftalık süreçte ekim yapılan yerde küçük sıyrıklardan oluşan, kırmızı noktacıklı izler görünür. Fakat bu durum moralinizi bozmasın. Çok kısa süren ve kolayca etkilerinin geçtiği bir süreçtir.

İlk 3 ay
Ekim yapıldıktan sonra ortalama olarak ilk 3 ay sonuç olarak pek bir şey fark edilememektedir. 3 aydan sonra yavaştan da olsa saç olmayan bölgede kıl köklerinin büyüdüğünü göreceksiniz. Ekilen kıl köküne göre bu durum değişse de görülen uzama miktarı yeterli bir seviyede değildir.

6 ay sonra
Nihai durumunu bulması, saç ekimi tedavisi uygulandığına dair emarelerin kaybolması 6.ay itibari ile başlar. Kişi ve ortam faktörlerine göre biraz değişe de bu süreç genellikle 7. ya da 8. Ayda saç tam istenilen doğal görünüm halini alır fakat bazı kişilerde 12. Aya kadar bu süre uzayabilmektedir.

Saç ekim uzmanlarımızın tavsiyelerine uyulduğu takdirde 12 aylık süreç tamamlanmasıyla kişinin kısa sürede doğal ve güzel saçlarına kavuşması çok uzak bir hayal değildir.

İlk haftalarda;
güneş ışığından ve darbelerden uzak kalmak, anlatılan ve belirtilen gün içerisinde saç ekimi yöntemini bozmayacak şekilde yıkanmak, 1 ve 3. Ayların arasında saç kıl köklerinin dökülmesi ile beraber sonrasında çıkacak saç kıl köklerine daha iyi bir tedavi süreci uygulamak gibi bazı ince ayrıntılar saç ekimi sonuçları konusunda oldukça olumlu izlenimler bırakmaktadır.

SAÇ EKİMİ SONUÇLARI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Saç ekimi hassas bir operasyon olduğu için ekim yapacak uzmanın deneyimi, ekim işleminde kullanılacak aletler gibi birçok faktör saç ekimi sonuçlarına etki eder. 

Saç ekimi işlemi sonrasında ilk bir haftada ekim yapılan alanda kırmızı sıyrık ve izlerin görülmesi oldukça normaldir. Bu izler kısa süre içerisinde geçecektir. Güneşe maruz kalmamak ve darbelerden uzak durmak ilk haftalarda çok önemlidir.

Saç ekiminden sonra ilk 3 ay içerisinde pek bir şey fark edilmemektedir. Ancak ilk üç aydan sonra yavaş yavaş operasyon izleri kaybolmaya başlar ve yavaş yavaş saçlar uzamaya başlar. 8. aydan sonra saçlar istenilen görünüme kavuşur.