Her yaştan insanın ihtiyaç duyabileceği saç ekimi operasyonu, farklı yöntemler ve teknikler kullanılarak gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bu işlemin doğru sonuçlar verebilmesi, kişilerin doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara kavuşabilmesi mutlaka profesyonel bir klinik ile çalışmaya bağlıdır.

Saç ekimi yaptırmadan önce çalışacağınız merkezi en iyi şekilde belirlemeniz oldukça önemli. Yapılacak olan çalışmada hangi yöntem kullanılıyor olursa olsun, mutlaka steril ameliyathane ortamında yapılması, teknolojik ekipmanların kullanılması ve profesyonel cerrahların işlemi gerçekleştirmesi gereklidir. 

İstanbul’da En İyi Saç Ekimi Merkezi

En iyi saç ekimi merkezini seçerken, işlem yaptıracağınız kliniğin mutlaka tecrübeli bir ekibe sahip olması fazlasıyla önemli. İstanbul gibi dünyanın her yerinden gelen hastalara saç ekimi hizmeti sunan bir şehirde, en iyi kliniği belirleyerek çalışma yaptırmanız her zaman için başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. 

Çalışmayı düşündüğünüz saç ekimi merkezini belirlerken mutlaka dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunuyor:

  • Operasyon mutlaka steril ameliyathane ortamında yapılmalı: Saç ekiminin gerçekleştirileceği ortamın steril olması, operasyon sırasında enfeksiyon riskini en aza indirecek ve sağlıklı bir işlem yapılmasını sağlayacaktır. Çalışacağınız kliniğin bunu sağladığından emin olmalısınız. İşlem sırasında çoğu zaman minimum seviyede kesi uygulanıyor olsa da saç ekiminin cerrahi bir operasyon olduğu unutulmamalı. 
  • Doğru konsültasyonun yapılması çok önemli: Saç ekimi operasyonuna başlamadan önce hangi yöntemlerin kullanılacağı, kaç adet greft aktarılacağı ve buna benzer konular sadece doğru konsültasyonun yapılması ile öğrenilebilir. Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesinde de önemli rol oynayan konsültasyon aşaması mutlaka dikkatli ve özenli şekilde gerçekleştirilmelidir. Çalışmayı düşündüğünüz kliniğin bunu sağlayabileceğinden emin olmadan karar verilmemelidir.
  • Modern ekipmanlar kullanılmalı: Saç ekimi işlemi sırasında çalışacağınız kliniğin modern ekipmanlara sahip olması fazlasıyla önemli. Greftler aktarılırken açılacak olan kesi alanlarının mümkün olduğu kadar az sayıda tutulması, doğru uçların kullanılarak işlemin yapılması başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Yine aynı şekilde, ekipmanlar ne kadar modern ve son teknoloji olursa o kadar hızlı bir iyileşme süreci görülür.
  • İyileşme süreci, tecrübeli bir klinikle çok daha kolay olur: Konsültasyondan operasyon sonrasında yapılacak olan iyileşme sürecine kadar bir bütün olarak ele alınması gereken saç ekimi, profesyonel ve tecrübeli bir klinik tarafından gerçekleştirildiğinde her zaman için en verimli sonucu verecektir. İşlem sonrasında gerçekleştirilecek olan pansuman, bakım gibi uygulamalardan en etkili sonucu alabilmek için her zaman için tecrübeli klinikler tercih edilmelidir.

Lale Saç Ekimi Merkezi, İstanbul’da, dünyanın dört bir yanından gelen hastalarına yüksek başarı oranı ile saç ekimi uygulamaları gerçekleştirmekte. Modern ve teknolojik ekipmanlar, profesyonel bir ekip ve alanında uzmanlaşmış operatörler tarafından yapılan saç ekimi işlemleriyle, hastaların sağlıklı ve doğal görünümlü saçlara kavuşması sağlanıyor. 

Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç ekimi fiyatları, uygulamayı yapacak olan merkezin kullanacağı yöntemler, operasyon ekibi ve aktarılacak olan greft sayısına göre belirlenmektedir. Herkes için standart bir fiyat vermek hiçbir zaman doğru değildir.

Dökülme yaşanan alanın boyutlarına bağlı olarak uygun greft sayısının belirlenmesi konsültasyon aşamasında gerçekleştirilir. Bu belirleme işlemi sırasında, sayının düşük veya fazla olmaması doğal görünümün elde edilebilmesindeki en önemli noktalardan biridir. 

Saç ekimi fiyatlarında, işlem için kullanılacak olan yöntemin de etkili olacağı unutulmamalıdır. FUE ve DHI gibi modern yöntemlerde, kişiye özel iğneler kullanıldığı için fiyatlarda değişimler görülebilir. Yine aynı şekilde, bu iğneler belirli bir sayıda greft aktarıldıktan sonra değişeceği için fiyatlarda da oynamalar görülebilir. Yine aynı şekilde, tıraşsız yapılan saç ekimleri de diğer yöntemlere göre daha farklı fiyatlara sahip olabilir.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları

İstanbul saç ekimi fiyatları, tıpkı tüm dünyada olduğu gibi kişilere yapılan konsültasyon işlemi sonucunda belirlenmektedir. Uzman ekipler tarafından gerçekleştirilen konsültasyon sırasında, dökülmenin tamamlandığı ve ekim yapılacak olan alanın boyutları net olarak belirlenir. 

Bu belirleme neticesinde, ortalama olarak kaç greft kullanılacağı ve kişinin hangi yönteme daha uygun yapıda olduğu netleştirilir. Bu işlemlerin ardından, klinik tarafından bir saç ekimi fiyatı belirlenebilir.

Konsültasyon mutlaka birebir yapılması gereken bir süreç olsa da bazı durumlarda, fotoğraf ile tahmini fiyatlar verilebilmektedir. Böylesi bir durum herkes için geçerli olmayacağı için, öncelikle çalışmayı yapacak olan klinik ile iletişime geçilmeli, kliniğin yönlendirmeleri ile gerekli işlemler başlatılmalıdır. 

 

İletişim

Saç ekimi ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki iletişim formu ile bize iletebilirsiniz.