Vücutta bulunan saç kökleri yalnızca kafa bölgesinde değil, aynı zamanda yüzde de yer almaktadır. Genetik veya başka bir sebepten kaynaklı dökülmelere saçlarda yaygın rastlanıyor olsa da kaş dökülmesi de bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Eskiden yüz bölgesinde yaşanan dökülme sorunlarına karşı herhangi bir işlem yapılamıyor olsa da bugün kaş ekimi operasyonları ile en hassas noktalara bile ekim işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi operasyonları da tıpkı saç ekiminde olduğu gibi özel ekipmanlar ve profesyonel bir cerrah tarafından yapılmaktadır. Saç ekiminden aşina olunan DHI ve FUE gibi yöntemler yine aynı şekilde, kaş ekimi için de kullanılabilir.

Kaş bölgesinde greft sayısı daha az olduğu için kullanılacak yöntem genellikle DHI olarak seçilmektedir. Ancak, her hastanın operasyonu farklı olacağı için, en etkili sonuç verecek yöntem sadece konsültasyon neticesinde belirlenebilmektedir.

Ekim yapılacak olan bölge çok hassas olduğu için mutlaka profesyonel cerrahlara emanet edilmelidir. Operasyonun estetik açıdan istenen sonucu vermesi adına, ekim yönünün iyi belirlenmesi ve hatasız bir süreç izlenmesi gerekmektedir.

Kaş Ekimi Tehlikeli Midir?

Bu operasyonun da tıpkı saç ekiminde olduğu gibi herhangi bir tehlikesi bulunmuyor. Tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilen işlem neticesinde, hastanın aynı gün içinde günlük yaşantısında devam etmesi mümkün olmakta.

Modern ekipmanlar kullanılarak yapılan kaş ekimi operasyonlarında genel anestezi uygulanmadığı gibi herhangi bir kesi de yapılmamaktadır. Bu sayede, çok hızlı bir iyileşme süreci neticesinde, kişinin istediği kaşlara ulaşabilmesi sağlanmaktadır.

Kaş Ekimi Kesin Sonuç Verir Mi?

Tecrübeli bir klinik tarafından yapılan kaş ekimi operasyonu neredeyse kesin ihtimal ile istenen sonucu verir. Sağlıklı saç köklerinin alınıp istenen noktaya aktarılması ile tamamlanan bu operasyonun başarı oranı oldukça yüksektir.

Lale Saç Ekimi Merkezi, dünyanın her yerinden binlerce hastaya kaş ve saç ekimi gibi hassas operasyonlarda yardımcı oluyor. Steril ameliyathane ortamında gerçekleştirilen ve uzman cerrahlar tarafından sürdürülen bu operasyonlar ile istenen sonuçlar kolay bir şekilde alınabiliyor. Konsültasyondan iyileşme sürecine kadar her aşamada yanınızda olan İstanbul’da En İyi Saç Ekimi Merkezi, Lale Saç Ekim Merkezi her zaman için başarılı ve tam istediğiniz sonuçları alabilmenizi sağlıyor.

İletişim

Saç ekimi ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki iletişim formu ile bize iletebilirsiniz.