Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş Ekimi

İnsanın yüz görünümünde oldukça önemli bir yere sahip olan kaşlar fiziksel görüntüyü doğrudan etkiler. 

Kaş ekimi işlemi sayesinde sağlanabilen bu durum neticesinde, hiçbir şekilde fark edilemeyen ve tam olarak doğal görünüm sağlanan bir kaş yapısı elde edebilmek mümkün. Uzman bir ekip tarafından yapıldığı takdirde çok başarılı sonuçlar alınabilen bu işlem ile tamamen doğal ve estetik bir görünüm elde edilebiliyor.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi sırasında tıpkı saç ekimi operasyonlarında olduğu gibi özel uçlu kalemler kullanılır. Bir milimetreden daha küçük çapa sahip olan bu medikal kalemler aracılığıyla donör bölgeden kıl kökleri alınarak kaş çevresine eklenir.

Operasyon öncesinde, donör olarak kullanılacak olan bölgede gerekli incelemelerin doğru şekilde yapılması oldukça önemlidir. Kıl köklerinin kaşta kullanılmaya uygun olması, doğal bir görünüm elde edilmesi için anahtar niteliğindedir. Bu nedenle, operasyon öncesinden başlayarak, her noktada işini en iyi şekilde yapan, tecrübeli bir ekip ile çalışmak gerekir.

Kaş ekimi işlemi sırasında FUE ve DHI yöntemleri kullanılabilir. Kullanılacak olan yöntemin hangisinin sizin için en uygun olduğu konsültasyon ve analiz sonucu belirlenir. Kaş için kaç grief kullanılacağı, kıl köklerinin yapısı ve ekim yapılacak olan bölgenin seyrekliği yöntem üzerinde etkilidir.

Bu operasyon sırasında da tıpkı saç ekiminde olduğu gibi dikkatli bir işlem gereklidir. Kıl köklerinin hasar almaması, doğru çıkış yönünde yerleştirilmesi ve buna benzer faktörler operasyonun başarısını sağlar. 

İşlem sırasında hastanın taleplerinin de dikkate alınması önemlidir. Bu çalışma yalnızca kaş miktarını artırmakla kalmayıp istenen şekli verecek biçimde de yapılabilmektedir. Uzman bir operasyon ekibi ile çalışılması halinde istenen estetik görüntüyü kolayca elde edebilmek ve hızlı bir iyileşme süreci yaşamak mümkündür.

Kaş Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Kaş ekimi operasyonu öncesinde mutlaka konsültasyon ve gerekli analizler yapılmalıdır. Bu analizler sonucunda donör olarak kullanılacak bölge belirlenir ve greft sayısı hesaplanır.

Donör bölgesinden alınan greftler anlık olarak ekim yapılacak alana yerleştirilir. Bu işlemin ne kadar süreceği tamamen greft sayısına bağlı olarak değişir. Eğer ekim yapılacak olan bölgede az sayıda grefte ihtiyaç duyuluyorsa işlem çok daha kısa sürecektir.

Kaş ekimi ortalama olarak iki ile üç saat arasında tamamlanan bir işlemdir. Operasyon sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Hasta işlem sonrasında hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Ancak, lokal anestezi sebebi ile hastanın operasyona bir refakatçi ile birlikte gelmesi tavsiye edilmektedir. 

Kaş Ekimi Sonrası

Kaş ekimi yapıldıktan sonra belli bir süre boyunca su ile temastan kaçınmanız gereklidir. Kıl köklerinin tam olarak yerleşmeden su ile temas etmesi veya sürtünme ile strese girmesi dökülmelere neden olabilir. Tıpkı saç ekiminde olduğu gibi, bu işlem sonrasında da boğazlı kazak gibi kıyafetler yerine gömlek tercih etmeniz tavsiye edilir.

Bu operasyon sonrasında kimi zaman şişlikler ve ödemler ortaya çıkabilmektedir. Bu durum geçici olduğu gibi ilk birkaç günden sonra fark edilemeyecek kadar azalacaktır. Ortalama olarak bir hafta gibi bir sürede operasyona dair izler büyük ölçüde kaybolur. 

Kaş ekimi yapıldıktan sonra ilk aşamada kızarıklık ve kıl köklerinde kabuklanma gibi durumlar görülebilir. Bu gibi durumlar yeni kıl köklerinin yerleşmesi nedeniyle ortaya çıkar. Doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda gerekli olan serumları ve tonikleri kullanarak sağlıklı ve hızlı bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

Operasyon sonrasında kaşlarınıza mümkün olduğu kadar az dokunmak, oluşabilecek kabukları sökmemek çok önemlidir. Bu durum kaşlarınıza zarar vererek operasyonun başarısız olmasına neden olabilir. Yine aynı şekilde, işlem sonrasında mümkün olduğu kadar yüzünüzle temas etmemeli, alkol, sigara gibi ürünlerden kaçınmalı ve doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız gerekmektedir. 

Kaş ekimi işlemi tamamlandıktan sonra ortalama üç ay içerisinde kıl kökleri yeni gelişimlerine başlayacaktır. Bu sürede izler yavaş yavaş kaybolur ve kaşlar yeniden oluşmaya başlar. Akabinde ise, yine ortalama olarak sekiz ay gibi bir zaman diliminde kaşlar tamamen doğal bir görünüme kavuşur, operasyona dair izler ortadan kaybolur.

Operasyon sonrasında “şok dökülme” adı verilen bir durum ortaya çıkabilir. Yaklaşık bir ay sonra kıl köklerinin yeni konumlarına adapte olmak için dökülmeye başlar. Bu gibi dökülmeler normal kabul edilir ve kısa bir süre sonra kaşlar yeniden çıkmaya başlar. Şok dökülme, kaş ekimi yapılan bölgeye ve kişinin hormon dengesine bağlı olarak çok hafif veya yoğun şekilde görülebilmektedir.

Kaş Ekimi Sonrasında Kaşıntı Ne Zaman Geçer ?

Kıl köklerinin, kaş bölgesi gibi hassas bir alana aktarılması sonucunda vücut doğal bir tepki olarak kaşıntı yaratmaktadır. Kaşıntı, kıl kökü aktarımının sonucu olarak ortaya çıkar ve herhangi bir zararı bulunmaz. 

Greft kanallarının tam olarak oturması ve gerekli olan doğal fonksiyonlarına ulaşması ile birlikte kaşıntı hissi geçecektir. Bu süreç ortalama olarak iki hafta alır. İki hafta içerisinde kaşıntı azalır ve büyük ölçüde kaybolur.

Operasyon sonrasında yalnızca ekim yapılan bölgede değil donör olarak kullanılan alanda da kaşıntı görülebilmektedir. Bu durum yine kıl köklerinin değişim yaşaması ile alakalı, olağan bir sonuçtur. Herhangi bir tehlike veya zarar barındırmaz. Yine aynı şekilde, oluşabilecek kabuklanmalara dokunmaktan kaçınmanız ve mümkün olduğu kadar az temas etmeniz önerilmektedir.

Operasyon sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine uyarak varsa ilaçlarınızı kullanmanız ve pansumanlarınızı vaktinde yapmanız çok önemlidir. Kaşıntı da dahil olmak üzere pek çok etkiyi kontrol altına almanız bu sayede mümkün olabilir. 

Operasyon sonrasında kıl köklerinizin hassas olacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle, özellikle ilk günlerde mümkün olduğu kadar kaşlarınıza dokunmaktan ve kaşımaktan kaçınmalısınız. Kaşınma hissi ne kadar yoğun olursa olsun başka bir iş ile uğraşarak görmezden gelmeniz gerekmektedir. 

Eğer kaşıntı dayanılamayacak seviyelerde görülürse doktorunuza danışmanız ve kontrolden geçmeniz gerekebilir. Çok nadir de olsa enfeksiyon sebepli kaşıntılar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda antibiyotik tedavisi ile çözüm sağlanacaktır.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi fiyatlarında kullanılacak olan yöntem, ekim yapılacak olan bölgedeki greft ihtiyacı ve diğer faktörler fiyat üzerinde belirleyici etkiye sahiptir. 

Kaş ekimi fiyatları kullanılacak yönteme göre de değişkenlik gösterir. FUE ve DHI yöntemleri arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Kişi talebine ve kıl kökü yapısının uygunluğuna bağlı olarak bu yöntemler arasında tercih yapılabilir.

Operasyon için net maliyet yalnızca konsültasyon ve analiz sonucunda belirlenebilir. Her kaşın ihtiyaç duyduğu greft miktarı değişkenlik göstereceği için herkese aynı fiyatın verilmesi doğru olmayacaktır.

Kaş Ekimi Yorumları

Kaş ekimimi yapan lale hanım çok ilgili ve güler yüzlü çok teşekkür ederim. Yılların tecrübesi sonuçlarından da belliydi ben de çok memnun kaldım
Begüm Y.
6 ay önce kaş şeklimden memnun olmadığım için farklı yöntemler araştırmaya başladımm. Farklı yöntemler sonucunda en son kaş ekiminde karar kıldım bu konuyla ilgili bir çok kliniğin yorumlarını araştırdım görüştüm yüzde önemli bir detay olduğu için profesyonel bir ekipten destek almak istedim uzun araştırmalar sonucu lale keskin saç ekim merkezine denk geldim. Ön görüşme sonrasında Lale Hanım yeterli bilgi ile aydınlattı ve bütün soru işaretlerim yok oldu. Sonrasında işlem yaptırmaya karar verdim. Lale Hanım yüzüme uygun doğal kaş şekline karar verdi. İşlem ağrısız ve rahattı sonrasında günlük hayatıma devam ettim. Şu an sonuçtan çok memnunum. Microblading vs. Gibi yapay yöntemlere nazaran doğal ve memnum kaldığım bir sonuç oldu. Lale hanım ve ekibine çok teşekkür ederim. Düşünen herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
Gizem Ö.