Başlıksız-1

UZUN SAÇ EKİMİ

2010 yılından sonra büyük bir ivme kazanan ve her geçen gün daha fazla tercih edilen bir yöntem saç ekim işlemi beraberinde birçok sıkıntıyı getiriyordu. Bunların en başında uzun saç ekimi yapılamadan önce, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin zorunlu saç kazıtması durumu idi. Zaten uzun süredir kelleşme ile mücadele eden kişilerin toplum içerisine tamamen kazınmış saçlarla girmesi, bazen bu kişiler için kâbus halini alıyordu. Bu nedenle saç ekimi işleminden vazgeçen birçok kişi de olmuştur. FUE Tekniğinin daha etkili kullanılmasıyla beraber 2015 yılında uzun saç ekimi yönteminin uygulanabilmesi ile değişti diyebiliriz. Günümüzde artık çok kısıtlı merkezler de olsa FUE tekniğini kullanarak hiç saçları kazıtmadan uzun saç ekimi yapılabiliyor.

FUE TEKNİĞİ İLE UZUN SAÇ EKİMİ

Fue ile uzun saç ekimi, normal saç ekiminde kullanılan yöntemler ile aynı işlevi içermektedir. Uzun saç ekimi yönteminin tek farkı saç ekimi işlemi öncesi saçların kesilmesi ya da kazıtılması durumu yoktur. Özellikle saçlarında seyrelme olan kişilerde kullanılan uzun saç ekimi yöntemi beraberinde birçok avantajı da kişiye şans fırsatı olarak sağlıyor.
Uluslararası olarak Long Hair Fue Tech adı ile anılan ülkemizde Fue Tekniği ile Uzun Saç Ekimi olarak adlandırılan bu yöntemi uygulayabilmek için hekiminizi oldukça iyi bir şekilde seçmelisiniz. Normal saç ekim işlemlerinden farklı ve teferruatlı olması dolayısı ile daha güvenilir, tecrübeli ve bilgi olması gerekir. Çünkü bu yöntemin uygulunması oldukça zor, daha kısıtlı bir alanda, daha iyi seçimler yapılması gereken bir işlem bütününü oluşturuyor.

UZUN SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Halk arasında boynuz bölgesi olarak adlandırılan, alnın en önde sağ ve sol köşelerini oluşturan bölgede saç dökülmeleri ve kelleşme belirtileri oldukça sık ve yaygın bir şekilde görülmektedir. Bir erkeğin genel olarak saç tepesi ile bahsedilen bu bölgeler ilk kelleşme yaşayan bölgelerdir. O yüzden özellikle bu bölgede seyrekleşme yaşayan kişiler için uzun saç ekimi yöntemi kullanılmaktadır.
Seyrekleşen bölgede, bu işe özel kalem ile ekim yapılacak bölge çizilir. Bir parmağın baş kısmındaki büyüklüğe ortalama 40 – 45 greft kökü gelebilmektedir.

Çizim yapıldıktan sonra ense bölgesinde, ömür boyu dökülmeyecek kodu ile kodlanan kıl köklerinden ortalama 500 ile 1000 greft arası kök alınır. Nedeni ise bölgenin tıraşsız olması, ekilecek alanın kısıtlılığı, yapılacak işin zor olması durumudur.
Kişide belirtilen bölgelere ekim yaptıktan sonra kişinin işi bitince normal hayatına dönebilir. Herhangi bir iz durumu belli olmaz ve kimse saç ektiğinizi anlayamaz desek pek yalan olmuş olmaz. Uzun saç ekimi yöntemi diğer ekim yöntemlerine göre daha zor ve daha uzun bir operasyon süresi içerisinde gerçekleştiği için maliyeti ise diğer yöntemlere göre bir miktar daha fazladır.

UZUN SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Saçlarınızı kısa kestirmeye gerek yoktur.
  • Saç ekiminden sonra kırmızı sıyrıklar ile dolu estetik olmayan bir kafa görüntüsü ile karşılaşılmaz.
  • Hemen, sosyal ağınıza adapte olunabilir.
  • Kestirdiğiniz saçların uzayış sürecini her dakika izlemek yani 1 yıllık uzama sürecinin beklemeye gerek kalmaz.

Gibi avantajları bulunmaktadır. Tabii nedenleri bu madde ile sıralamak hayatın diğer faktörlerine haksızlık olur. Sonuç olarak birçok kişi iş hayatında olan insanlar olup, sosyal yaşamları var. Daha önce hiç sıfır veya üç numara uzunluğunda saç kesimi yaptırmamış kişilerde, saçlarını çok kısa kestirmeye cesaret etmekte çok zorlanabilme ihtimalleri olabilmektedir. Bu durumda onlardan biridir. Saçlarını alışılagelmişin dışında farklı bir işlem yapanlar bazen çevresinden yaptığı işleme yönelik tepki görebilmekte. Bu tür kaygılar artık uzun saç ekimi sayesinde tamamen giderilmiştir.