Başlıksız-1

OZON SAÇ EKİMİ

Ozon tedavisi, bağışıklık sistemimiz üzerinde önemli bir rol üstlenen, birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilen sitokinler (hücreler arasında iletişim kuran moleküller) üzerinde etkilidir.

 Saç ekimi sırasında uygulanan ozon Terapi ekim yapılacak bölgenin kanlanmasını ve oksijenlenmesini arttırarak ve greft tutulum oranını arttırır. Bunun sonunda zayıf ve güçsüz kalan saç üreten folliküler uyarılır. Dereceli olarak tamiri başlayan folliküllerden saç üretimi yavaşça başlar. Bu tedavi herhangi bir yan etkisi olmayan, uygulanan kişilerde herhangi bir hormonal dengesizlik oluşturmayan doğal bir yöntemdir

Bunların yanı sıra etkili bir antiaging yöntemidir, ciltteki oksijenlenmeyi artırarak gençleşme sağlar. Ayrıca mutluluk hormonu serotoninin üretimini artırdığından depresyon tedavisine destek sağlar.

 Ozon tedavisi saç köklerini uyarır ve hücre çoğalmasını sağlar. Ayrıca saç hücrelerini besleyerek saç dökülmesini azaltır. Ozon tedavisi etkisini saçlı deride de gösterir ve kepeklenmeyi önler. Ozon tedavisi ile saçların uzaması hızlanır. Ayrıca fazla sert ve çok fazla elektriklenen saçların yumuşamasına katkıda bulunur.

 Saç ekiminde ozon terapi: ozon destekli saç ekiminde alınan greftlerin bekletildiği sıvını ozonla zenginleştirilir.

OZON SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI

  • Ozon gazının antibakteriyel antiviral özelliği sayesinde enfeksiyon riski sıfıra iner.
  • Ozon gazının antiinflamatuar etkisi sayesinde saç ekimi sonrası oluşan kızarıklı ve ödem azalır.
  • Ozon gazının doku yenilenmesi üzerindeki etkisi sayesinde greftlerin ameliyat sırasında vücuttan uzak kaldığı süre içerisinde gördüğü hasarı en aza indirir.

HANGI DURUMLARDA OZON TERAPI UYGULANIR ?

  • Saç dökülmesi
  • Kepeklenme
  • Saçlı deride alerjik hastalıkların olması
  • Saçlı deride mantar hastalıkları olması

Ozon gazı sayesinde operasyon başarısı ve operasyon sonrası süreçteki hasta konforu maksimum seviyeye çıkar.