Ne yazık ki internetin günlük hayatımızın bir parçası olması sayesinde, herkes istediği her şeyi yazabilir. Bilginin yarısı uzmanlar tarafından sağlanan internet ortamında mevcutken, diğer yarısı gerçek değildir ve bu durum tüm tıbbi konularda olduğu gibi saç ekimi ile ilgili de efsaneler oluşturmaktan sorumludur. Saç ekimi ile ilgili en büyük yanılgılar şu şekildedir;

Saç Ekimi Yapılan Bir Kişiyi Anlayabilirsiniz

Daha eski tekniklerle böyle bir durum mevcut olmuş olsa da günümüzde durum böyle değil. Yeni teknikler doğal görünümlü sonuçlar üretir ve ekilen saçlardan gerçek saçları algılamak neredeyse imkansızdır.

Saç Ekimi Kalıcı Olmayan Bir Uygulamadır

Saç ekimi kalıcı ve uzun ömürlü bir cerrahi işlemdir. Bir kere saç ekilir, hayatınızın geri kalanında orada kalır. Aslında ekilen saç doğal saçlarınızdan daha kalıcıdır.

Saç Dökülmesinin Erken Safhaları Saç Ekimi İçin Uygundur

Bu kesinlikle doğru bir bilgi değil. Saç dökülmesi görülür görülmez saç ekimi yapılması mümkün değildir. Saç ekimi için dökülen alanlarda açıklık oluşması ve burada yeniden saç çıkmaması önemlidir ve bu da gözlem gerektirir.

Acı Vericidir

Saç ekimi bu günlerde minimal invaziv bir uygulama ve önemli bir acı hissetmiyorsunuz. Cerrahi bir işlem olmasına rağmen, ağrı kesici alımı ile kolaylıkla kontrol edilebilen küçük acılar ve rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz.

Herkes İçin Uygundur

Herkesin saç ekimi yaptırabileceği tüm yanılgıların en yaygınıdır. Bu durum sadece bir cerrah tarafından belirlenebilir.

Başkasının Saçı Kullanılabilir

Bu kesinlikle büyük bir yanılgıdır. Başkasının saçları saç ekim ameliyatınız için kullanılamaz. Saç ekimi için sadece hastanın kendi saçları kullanılabilir.

Saç Ekimi Bakım Gerektirir

Ek,len saçlarınız normal saç bakım uygulamalarının haricinde başka herhangi bir bakım gerektirmez. Ekim yapılan saçlar için ek bakım veya ürünler kullanılmaz.

İletişim

Saç ekimi ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki iletişim formu ile bize iletebilirsiniz.