Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi Sonuçları

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi saç ekimi sonuçlarının mükemmelleşmesine dolayısıyla  ekim taleplerinin artmasına sebep olmuştur. Güzel bir saç ve açık olmayan alın kişinin özgüvenine büyük ölçüde olumlu katkıda bulunuyor. 

Tıraşsız Saç Ekimi

Süreç Nasıl İşliyor?

Kişinin öncelikle saç ekimi yapılacak alan belirlenerek kalem yardımı ile çizilir. Sonrasında saç olan ense bölgesinden FUE saç ekimi ile saç kıl kökleri alınarak, kalem yardımı ile çizilmiş alana ekim işlemi gerçekleştirilir.

En basit anlatımla bu şekilde gerçekleşen yöntemin asıl merak edilenleriyle beklenen etkileri sonuç kısmında yer almaktadır.

Saç Ekimi Sonrasında Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi operasyonu oldukça kolay ve ağrısız bir süreçtir. Bu süreç içerisinde özellikle erkekler arasında saç ektirme işlemi ve saç ektirme sonuçları ile ilgili çeşitli sorular akla gelmektedir. Bu sorulardan bazılarına bakacak olursak;

Saç Ekimi Sonuçları Fotoğrafları

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekim işleminizi yaptıktan sonra saç ekimi sonuçları alacağınız süreç ortalama 6 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Ekim işleminin yapıldığı ilk hafta itibari ile uzman hekimimizin size verdiği önerilere kesinlikle uymanız gerekir.

İlk bir haftalık süreçte ekim yapılan yerde küçük sıyrıklardan oluşan, kırmızı noktacıklı izler görünür. Fakat bu durum moralinizi bozmasın. Çok kısa süren ve kolayca etkilerinin geçtiği bir süreçtir.

 

Ekim yapıldıktan sonra ortalama olarak ilk 3 ay sonuç olarak pek bir şey fark edilememektedir. 3 aydan sonra yavaştan da olsa saç olmayan bölgede kıl köklerinin büyüdüğünü göreceksiniz. Ekilen kıl köküne göre bu durum değişse de görülen uzama miktarı yeterli bir seviyede değildir.

 

Nihai durumunu bulması, saç ekimi tedavisi uygulandığına dair emarelerin kaybolması 6.ay itibari ile başlar. Kişi ve ortam faktörlerine göre biraz değişe de bu süreç genellikle 7. ya da 8. Ayda saç tam istenilen doğal görünüm halini alır fakat bazı kişilerde 12. Aya kadar bu süre uzayabilmektedir.

Saç ekim uzmanlarımızın tavsiyelerine uyulduğu takdirde 12 aylık süreç tamamlanmasıyla kişinin kısa sürede doğal ve güzel saçlarına kavuşması çok uzak bir hayal değildir.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Saç Ekimi Sonuçları Yorumları

Öncelikle Lale hanım ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim. Lale hanımın önerisine göre iki seferde saç ekimi yaptırdım, ilk yaptirdigim bölge üst ve ön bölge oldu. Çok güzel yorumlar aldım😀 l, hatta soranlarda çok oldu. Yani memnunum ikinci bölüm olarak arka kısmı ektirdim merakla bekliyorum😄 durumdan çok memnunum
Gökhan D.
Lale saç ekim Merkezini seçmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım, Lale hanım; Harun bey ve tüm ekibe ilgileri için sonsuz teşekkürler ekim sürecimden gayet çok memnunum ve ekim yaptırmayı düşünenenlere tavsiye edeceğim tek saç ekim merkezidir.
Ertürk E.
Merhaba,bayanlara sac ekimi yapilmadigini duymustum,2-3 yıldır arastiriyordum,sizinle tanistim,6 ay once sac ekimi yaptirdim,gercekten cikan sonuctan cok memnunum.Herkese tavsiye ederim.
Döne A.

Saç Ekimi Sonuçları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi hassas bir operasyon olduğu için ekim yapacak uzmanın deneyimi, ekim işleminde kullanılacak aletler gibi birçok faktör saç ekimi sonuçlarına etki eder. Bir diğer etken saç köklerinin durumudur, kişinin saç kökleri yeteri kadar sağlıklı değilse saç ekiminde istenilen sonuçların alınması zorlaşır. İşlem sonrası bakım da saç ekim sonuçlarına etki eden önemli bir konudur.

Saç ekimi işlemi sonrasında ilk bir haftada ekim yapılan alanda kırmızı sıyrık ve izlerin görülmesi oldukça normaldir. Bu izler kısa süre içerisinde geçecektir. Güneşe maruz kalmamak ve darbelerden uzak durmak ilk haftalarda çok önemlidir.

Saç ekiminden sonra ilk 3 ay içerisinde pek bir şey fark edilmemektedir. Ancak ilk üç aydan sonra yavaş yavaş operasyon izleri kaybolmaya başlar ve yavaş yavaş saçlar uzamaya başlar. 8. aydan sonra saçlar istenilen görünüme kavuşur.