Son yıllarda teknolojinin gelişmesi saç ekimi sonuçlarının mükemmelleşmesine dolayısıyla  ekim taleplerinin artmasına sebep olmuştur. Güzel bir saç ve açık olmayan alın kişinin özgüvenine büyük ölçüde olumlu katkıda bulunuyor.

Tıraşsız Saç Ekimi

Süreç Nasıl İşliyor?

Kişinin öncelikle saç ekimi yapılacak alan belirlenerek kalem yardımı ile çizilir. Sonrasında saç olan ense bölgesinden FUE saç ekimi ile saç kıl kökleri alınarak, kalem yardımı ile çizilmiş alana ekim işlemi gerçekleştirilir.

En basit anlatımla bu şekilde gerçekleşen yöntemin asıl merak edilenleriyle beklenen etkileri sonuç kısmında yer almaktadır.

Saç Ekimi Sonrasında Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi operasyonu oldukça kolay ve ağrısız bir süreçtir. Bu süreç içerisinde özellikle erkekler arasında saç ektirme işlemi ve saç ektirme sonuçları ile ilgili çeşitli sorular akla gelmektedir. Bu sorulardan bazılarına bakacak olursak;

  • Saçlarım ne zaman çıkmaya başlar?
  • Saç ekimi sonrası bakım nasıl olmalıdır?
  • Saç ekiminden sonra kafada oluşan kırmızılıklar neden olur ve nasıl geçer?
  • Saç ekimi işlemi yapan kişilerde öncesi ve sonrası fotoğraflar var mı?

Saç Ekimi Sonuçları Fotoğrafları

sac-ekimi-sonuclari
sac-ekimi-sonuclari-1
dhi-sac-ekimi-sonuclari
fue-sac-ekimi-sonuclri
sac-ekimi-sonuclari
trassiz-sac-ekimi-sonuclari

Previous
Next

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekim işleminizi yaptıktan sonra saç ekimi sonuçları alacağınız süreç ortalama 6 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Ekim işleminin yapıldığı ilk hafta itibari ile uzman hekimimizin size verdiği önerilere kesinlikle uymanız gerekir.

İlk hafta

İlk bir haftalık süreçte ekim yapılan yerde küçük sıyrıklardan oluşan, kırmızı noktacıklı izler görünür. Fakat bu durum moralinizi bozmasın. Çok kısa süren ve kolayca etkilerinin geçtiği bir süreçtir.

İlk 3 ay

Ekim yapıldıktan sonra ortalama olarak ilk 3 ay sonuç olarak pek bir şey fark edilememektedir. 3 aydan sonra yavaştan da olsa saç olmayan bölgede kıl köklerinin büyüdüğünü göreceksiniz. Ekilen kıl köküne göre bu durum değişse de görülen uzama miktarı yeterli bir seviyede değildir.

6 ay sonra

Nihai durumunu bulması, saç ekimi tedavisi uygulandığına dair emarelerin kaybolması 6.ay itibari ile başlar. Kişi ve ortam faktörlerine göre biraz değişe de bu süreç genellikle 7. ya da 8. Ayda saç tam istenilen doğal görünüm halini alır fakat bazı kişilerde 12. Aya kadar bu süre uzayabilmektedir.

Saç ekim uzmanlarımızın tavsiyelerine uyulduğu takdirde 12 aylık süreç tamamlanmasıyla kişinin kısa sürede doğal ve güzel saçlarına kavuşması çok uzak bir hayal değildir.

İlk haftalarda;
güneş ışığından ve darbelerden uzak kalmak, anlatılan ve belirtilen gün içerisinde saç ekimi yöntemini bozmayacak şekilde yıkanmak, 1 ve 3. Ayların arasında saç kıl köklerinin dökülmesi ile beraber sonrasında çıkacak saç kıl köklerine daha iyi bir tedavi süreci uygulamak gibi bazı ince ayrıntılar saç ekimi sonuçları konusunda oldukça olumlu izlenimler bırakmaktadır.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

sac-ekimi-sonuclari
sac-ekimi-sonuclari
sac-ekimi-sonuclari
dhi-sac-ekimi-sonuclari
fue-sac-ekimi-sonuclari
dhi-sac-ekimi-sonuclari

Previous
Next

Saç Ekimi Sonuçları Yorumları

Öncelikle Lale hanım ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim. Lale hanımın önerisine göre iki seferde saç ekimi yaptırdım, ilk yaptirdigim bölge üst ve ön bölge oldu. Çok güzel yorumlar aldım😀 l, hatta soranlarda çok oldu. Yani memnunum ikinci bölüm olarak arka kısmı ektirdim merakla bekliyorum😄 durumdan çok memnunum

Gökhan D.
Lale saç ekim Merkezini seçmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım, Lale hanım; Harun bey ve tüm ekibe ilgileri için sonsuz teşekkürler ekim sürecimden gayet çok memnunum ve ekim yaptırmayı düşünenenlere tavsiye edeceğim tek saç ekim merkezidir.

Ertürk E.
Merhaba,bayanlara sac ekimi yapilmadigini duymustum,2-3 yıldır arastiriyordum,sizinle tanistim,6 ay once sac ekimi yaptirdim,gercekten cikan sonuctan cok memnunum.Herkese tavsiye ederim.

Döne A.

Saç Ekimi Sonuçları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi sonuçlarına etki eden faktörler nelerdir?

Saç ekimi hassas bir operasyon olduğu için ekim yapacak uzmanın deneyimi, ekim işleminde kullanılacak aletler gibi birçok faktör saç ekimi sonuçlarına etki eder. Bir diğer etken saç köklerinin durumudur, kişinin saç kökleri yeteri kadar sağlıklı değilse saç ekiminde istenilen sonuçların alınması zorlaşır. İşlem sonrası bakım da saç ekim sonuçlarına etki eden önemli bir konudur.

Saç ekim işleminden sonra ilk bir haftada nelere dikkat edilmesi gerekir?

Saç ekimi işlemi sonrasında ilk bir haftada ekim yapılan alanda kırmızı sıyrık ve izlerin görülmesi oldukça normaldir. Bu izler kısa süre içerisinde geçecektir. Güneşe maruz kalmamak ve darbelerden uzak durmak ilk haftalarda çok önemlidir.

Saç ekimi sonrası ilk 3-6 ayda neler yaşanır?

Saç ekiminden sonra ilk 3 ay içerisinde pek bir şey fark edilmemektedir. Ancak ilk üç aydan sonra yavaş yavaş operasyon izleri kaybolmaya başlar ve yavaş yavaş saçlar uzamaya başlar. 8. aydan sonra saçlar istenilen görünüme kavuşur.

İletişim

Saç ekimi ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki iletişim formu ile bize iletebilirsiniz.