Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi Sonuçları

Son yıllarda saç dökülmesindensakal, bıyık ve kaş seyrekliğinden yana şikayetlerinden yakınanların teknolojinin gelişmesiyle birlikte saç ekimi sonuçları mükemelleşmesi ekim taleplerinin artmasına sebep olmuştur. Güzel bir saçın, açık olmayan alının kişiye ne kadar olumlu etki kattığının farkında olan erkekler saç ekimi yaptırırken akıllarına bir çok soru işareti getiriyor.

Erkekler’in Saç Ekiminden Sonra Sıkça Sordukları Sorular

Saç ekimi oldukça kolay ve ağrısız bir süreçtir. Bu süreç içerisinde özellikle erkekler arasında saç ektirme işlemi ve saç ektirme sonuçları ile ilgili çeşitli sorular sorulmaktadır. Bu sorulardan bazılarına bakacak olursak

  • Saçlarım ne zaman çıkmaya başlar.
  • Saç ekimi sonrası nasıl bakım yapmalıyım?
  • Saç ekimi sonrası başka kişilerin fotoğrafları.
  • Saç ekiminden sonra kafada oluşan kırmızılıklar nelerdir?

Tarzı sorular sıkça sorulmaktadır.

Süreç Nasıl Gelişiyor?

Kişinin öncelikle saç ekimi yapılacak alan belirlenerek kalem yardımı ile çizilir. Sonrasında saç olan ense bölgesinden FUE saç ekimi ile saç kıl kökleri alınarak, kalem yardımı ile çizilmiş alana ekim işlemi gerçekleştirilir.

En basit anlatımla bu şekilde gerçekleşen yöntemin asıl merak edilenleriyle beklenen etkileri sonuç kısmında yer almaktadır.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekim işleminizi yaptıktan sonra saç ekimi sonuçları alacağınız süreç ortalama 6 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Ekim işleminin yapıldığı ilk hafta itibari ile uzman hekimimizin size verdiği önerilere kesinlikle uymanız gerekir.

İlk hafta

İlk bir haftalık süreçte ekim yapılan yerde küçük sıyrıklardan oluşan, kırmızı noktacıklı izler görünür. Fakat bu durum moralinizi bozmasın. Çok kısa süren ve kolayca etkilerinin geçtiği bir süreçtir.

İlk 3 Ay

Ekim yapıldıktan sonra ortalama olarak ilk 3 ay sonuç olarak pek bir şey fark edilememektedir. 3 aydan sonra yavaştan da olsa saç olmayan bölgede kıl köklerinin büyüdüğünü göreceksiniz. Ekilen kıl köküne göre bu durum değişse de görülen uzama miktarı yeterli bir seviyede değildir.

6.Ay’dan Sonra;

Nihai durumunu bulması, saç ekimi tedavisi uygulandığına dair emarelerin kaybolması 6.ay itibari ile başlar. Kişi ve ortam faktörlerine göre biraz değişe de bu süreç genellikle 7. ya da 8. Ayda saç tam istenilen doğal görünüm halini alır fakat bazı kişilerde 12. Aya kadar bu süre uzayabilmektedir.

Saç ekim uzmanlarımızın tavsiyelerine uyulduğu takdirde 12 aylık süreç tamamlanmasıyla kişinin kısa sürede doğal ve güzel saçlarına kavuşması çok uzak bir hayal değildir.

İlk haftalarda güneş ışığından ve darbelerden uzak kalmak, anlatılan ve belirtilen gün içerisinde saç ekimi yöntemini bozmayacak şekilde yıkanmak, 1 ve 3. Ayların arasında saç kıl köklerinin dökülmesi ile beraber sonrasında çıkacak saç kıl köklerine daha iyi bir tedavi süreci uygulamak gibi bazı ince ayrıntılar saç ekimi sonuçları konusunda oldukça olumlu izlenimler bırakmaktadır.

 

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ VE SONRASI FOTOĞRAFLARINI BİZDEN İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Hastalarımızın saç ekimi öncesi-sonrası fotoğraflarını görmek istiyor musunuz?
Bizimle iletşime geçerek öncesi ve sonrası fotoğraflarını size gönderebiliriz