Saç ekimi son yıllarda çok yaygınlaştı ancak kadınlar için saç ekimi her zaman bir sorudan ibarettir ve cevaplanmayan birçok soru işareti bulunmaktadır. Saç ekimi tekniklerinde ilerleme ve gelişme ile dolgun, daha kalın ve doğal görünümlü sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir kadın olarak saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız elbette saç ekimi işlemi sizin için iyi bir seçenektir. Sadece ameliyat için ideal bir aday olup olmadığınızı anlamanız gerekir. Bunu belirlemenize yardımcı olması için aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun;

Sağlık

Oldukça açıktır ki, her türlü cerrahi müdahale için sağlıklı olmalısınız. Eğer kronik bir hastalığa yakalanırsanız, ameliyat yapılmadan önce tedavi edilmelidir. Tıbbi problemler, cerrahi işlem sırasında riskler ve komplikasyonlar yaratır ve bu nedenle daha erken tedavi edilmesi gerekir.

Yaş

Saç ekimi uygulaması için adayın yaşı, kritik bir rol oynamaktadır. Genç hastalar, daha az ilerleyici saç dökülmesi riski altındadır. Bu, daha sonra yamalı bir kafa derisi görünüme neden olur ve muhtemelen başka bir saç ekimi gerektirecektir. Bu nedenle saç ekimi yaptıracak olan bir kadının 30 yaşın üzerinde olması önemlidir.

Yaşam Tarzı

Harika bir yaşam tarzı, iyi bir sağlığa yol açar. Sağlıklı beslenirseniz, düzenli olarak egzersiz yaparsanız ve dengeli bir yaşam tarzı kurarsanız, vücudunuz herhangi bir değişikliği kabul etmek ve dikişleri iyileştirmek için en sağlıklı durumda olacaktır. Sağlıklı bir yaşam tarzı olan hastaların iyileşme süresi kısalır.

Esnek Kafa Derisi

Kafa derisinin esnekliği sizi saç ekimi için ideal bir aday yapar. Ayrıca, birden fazla saç ekimine ihtiyacınız varsa, saç derinizin esnekliği de buna yardımcı olacaktır.

Talimatlara Bağlılık

Cerrahlar tarafından verilen talimatı yerine getirme konusunda daha kararlı olan insanlar, daha iyi sonuç almaya devam edecektir. Cerrahi öncesi ve sonrası bakım, ameliyat kadar önemlidir.

İletişim

Saç ekimi ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki iletişim formu ile bize iletebilirsiniz.