Başlıksız-1

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Fibroblast tedavisi; saç kaybıyla mücadele de doku rejenerasyonu sağlayan ve yeni kıl folükülü oluşumunu tetikleyen yeni bir tekniktir. Bu teknikte, saçlı derinin ve dokuların yenilenmesi için kişinin kendi (otolog) hücreleri kullanılır. Doku süspansiyonu yöntemi, androgenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek için son yıllarda geliştirilmiş güvenli ve etkili yeni bir tekniktir. Uygulama 20 dakika ve tek seanstır. Uygulama, hastaların ense bölgesindeki fibroblastan zengin olan kulak arkasında saçlı deriye anestezi yapılarak biyopsi punch ile 3 yerden toplanan greftler Microlyzer işleminden geçirilerek saç dökülmesi problemi yaşanan bölgeye enjekte edilir ve böylece uygulama yapılan bölgede progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışı sağlanır.

UYGULAMA NE KADAR SÜRER?

 Fibroblast tedavisi prosedürü oldukça konforludur ve lokal anestezi kullanılarak yaklaşık 20 dk içinde gerçekleştirilir ve uygulamadan hemen sonra kişiler günlük aktivitelerine dönebilirler. Sadece 48-72 saat alkol alınmaması, doku alınan bölgenin suyla temas etmemesi yasak. Hamam, sauna, solaryumdan 3 hafta kadar kaçınılması istenir. İşlemin hemen ardından saç köklerini besleyen kılcal damar ağının oluşumu tetiklenir. Süreç biyolojik olduğu için kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Ancak görsel olarak fark edilir etki yaklaşık 7 aydan sonra elde edilir.

FUE SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

FUE saç ekimi, Lale Saç Ekim Kliniği’nde uzman cerrahlar ve son derece yetenekli tıbbi ekip tarafından yapılmaktadır. En son gelişen teknik ve teknolojiler kullanılarak işlem bir gün içinde yapılabilmekte ve hasta ameliyattan birkaç saat sonra günlük yaşamına dönebilmektedir.

YAN ETKISI VAR MIDIR?

 Tamamen kişinin kendi dokusu kullanıldığı için zararlı yan etki veya alerji beklenmez. Kendi hücrelerimizin kullanıldığı bu teknikle kafa derisi ve mevcut saç yoğunluğu iyileştirilir ve yeni saç foliküllerinin büyümesi sağlanır. Bu uygulama, saçın normal döngüsüne dönmesini sağlar. Böylece saçın yoğunluk ve kalınlık kalitesini de arttırdığı için saç dökülmesini normal seyrine getirir. Ayrıca yeni saç oluşumunu tetikleyerek daha iyi bir görüntü elde etmemizi sağlar.

SADECE ERKEKLERE MI UYGULANIR?

 İşlem hem kadın hem de erkekler için uygundur. Saç ekimine uygun olmayan bir sürü saç tipi mevcuttur. Bu yeni teknoloji bize her saç dökülmesi yaşayan hastalarımızda kadın erkek fark etmeden uygulama imkanı sağlar.

SADECE SAÇ TEDAVILERI İÇIN MI KULLANILIR?

 Fibroblast tedavisi yöntemi tüm dokuların yeniden canlandırılması için vücudun kendi hücrelerinin kullanıldığı bir tekniktir. Sadece saç değil, cildin yenilenmesi, sivilce ve yara izlerinin giderilmesi, keloid ve doku kayıplarının giderilmesi gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Bu amaçla çalışılacaksa alınan doku örneği kulak arkasından yine punch biyopsi tekniğiyle milimetrik üç noktadan alınmalıdır.

FIBROBLAST TEDAVISININ SAÇTAKI FAYDALARINI ÖZETLERSEK;

•Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroid hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetikliyor. Bu dökülme sürecinin tersine çevilmesini sağlar.

* Fibroblast Tedavisi; hem kadınlarda hem erkeklerde saç sorunlarının büyük bölümünde başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlar

• Özellikle saç probleminin yeni başladığı erken dönemlerde uygulandığında, önce dökülmenin azalarak normal seyrine gelmesini sağlar ve kellik ileri yaşlara ötelenir ve dökülmenin tamamen kellik durumuna gelmesine engel olur. Sonuçlar kişiden kişiye değişmekle beraber etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

•Ayrıca saç ekimi yaptırmak istemeyenler için de iyi bir seçenektir. Özellikle sadece saç ekimiyle kozmetik olarak istenen faydayı görecek ama ekim düşünmeyen hastalar için saç ekimine görsel olarak alternatif olmasa da genel durumu daha iyiye taşıyabilecek bir yöntemdir

•En önemli özelliklerinden birisi ise uygulanan saç ekiminin kalitesini arttırmak ve ekilen saçların dökülme sonrası tekrar çıkma kalitesini artırır ve süresini kısaltır

ÜCRETSİZ SAÇ EKİMİ ANALİZİ İÇİN FORM GÖNDERİN!