Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sakal Ekimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Sakal Ekimi, yaşınız ilerlediğinde ve kendinize olan güveninizi artırmak için harika bir yoldur. Ancak sakal ekimi de yanlış yapılabilir veya sizin istediğiniz sonucu veremeyebilir. Bu nedenle konuyla alakalı bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Sakal ekimi yaptırmadan önce bilmeniz gereken 4 şeyi bir araya getirdik. Bu sayede doğru bir tercih yapmanız için elinizde tüm veriler olacaktır.

FUE ve FUT En Popüler İki Yöntem

Sakal ekimi işleminde seçilebilecek iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) ve FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) yöntemleridir.

FUT yöntemi daha eski bir işlemdir ve kafa derinizdeki bir cilt ve saç parçasını kesip çıkarmayı içerir. Çıkarılan parça saçın döküldüğü bölgeye ekilmektedir. FUT saç ekimi sonrası daha uzun bir iyileşme süreci gerekmektedir.

Daha yeni bir yöntem olan FUE saç ekiminde her kıl folikülü birimi etrafında küçük kesikler yapılır ve daha sonra hazırlanır dökülme yaşanan alana nakledilir.

Deneyim

Sakal ekimi yaptırmak istiyorsanız mutlaka bu konuda uzman olan bir cerrah bulmanız gerekmektedir. Basit bir işlem gibi görünen sakal ekimi oldukça dikkatli gerçekleştirilmesi gereken bir cerrahi uygulamadır. Bu nedenle istediğiniz sonuca ulaşmak için deneyimli bir hekime ihtiyacınız vardır.

Riskler ve Komplikasyonlar

Olası riskler ve komplikasyonlar hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu konuyla alakalı en detaylı bilgiyi cerrahınız verecektir. Bu nedenle ilk muayene ve görüşmede merak ettiklerinizi içeren sorularınızı cerrahınıza yöneltmeniz iyi olacaktır.

Hazırlıklar

Sakal ekimi sırasında ve sonrasında kaçınılması gereken birtakım şeyler olacaktır. Özellikle iyileşme sürecinde cerrahınızın talimatlarını izlemeniz önemlidir. İşlem için hazırlanmak, öncesinde sigara veya kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamak da önemlidir.