Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

FUE Saç Ekimi

Çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak yaşanan kellik ve saç seyrelmesi durumlarında kullanılan bir saç ekimi yöntemidir. Kolay ve ağrısız olması nedeniyle hem ülkemizde hem de dünyada yaygın olarak kullanılır.

FUE Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde yapılan operasyonların birçoğu bu yöntemle yapılmaktadır. En gelişmiş saç ekimi tekniği olarak da bilinen bu seç etkimi türü, diğer tekniklerden ayıran en önemli özellik doğal sonuçlar vermesidir. Cerrahi bir operasyon olmadığı için iyileşme süresi de oldukça hızlıdır. Bu yöntem saç ekiminin yanı sıra kaş ve sakal ekiminde de kullanılır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  1. Birinci Aşama

    Köklerin alınacağı bölgedeki kıllar, 1 mm uzunluğunda olacak şekilde kısaltılır. Sonrasında lokal anestezi ile uyuşturulan bölgeden kıl kökleri ve greft adı verilen doku parçaları çıkartılır. Bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri kök ve doku parçalarının kıl çıkış yönünde alınmasıdır. Köklerin az tahribat ile çıkması operasyon başarısını etkileyen faktörlerdendir. 

  2. İkinci Aşama

    Kökler çıkarıldıktan sonra yapılacak işlem, kanalların açılmasıdır. Safir uçlar kullanılarak saç derisinde kanallar açılır. Son olarak çıkarılan kökler, saç ekimi yapılacak bölgeye yine benzer işlemlerle tek tek yerleştirilir. 

 

FUE Saç Ekimi Avantajları

Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi yöntemleri de gelişmektedir. Bu gelişmeler operasyonların gittikçe daha kolay ve hızlı sonuç vermesini sağlar.

Operasyon süresi kısadır.
İşlem, saç ekimi gerçekleşecek bölgeye ve uzmanın deneyimine bağlı olarak ortalama 5 saat sürer. Gün içinde belirli sürelerde ara verilerek yapılan ekim işlemi tek seansta gerçekleşir.
Cerrahi işlemler yapılmaz.
Yöntemin kesik, dikiş gibi cerrahi müdahaleler içermemesi dolayısıyla iz ve sargı olmadan bitmesi en büyük avantajlarından biridir. Bu nedenle operasyon kişiler için kolay ve zahmetsiz gerçekleşir.
Acısız ve ağrısızdır.
Acı ve ağrı çekmeden gerçekleşen işlem, uygulama olarak da eski tekniklere göre daha kolay gerçekleşir. Kişiler fazla efor harcamadan doğal bir saç görünümüne kavuşmuş olur.

Safir Saç Ekimi

Köklerin toplanmasından sonra, köklerin konulacağı kanalların safir uçlu, kalem formunda aletler ile yapılmasıdır. Oldukça kıymetli ve narin olan bulunan safir, aynı zamanda oldukça dayanıklıdır.

Diğer ekim işlemlerinde kullanılan çelik uçlar yerine kullanılan safir uçlar çok daha ince ve pürüzsüz kesikler açılmasını sağlar. Kanal açma sırasında dokulara çok az zarar verdiği için ekilen köklerin sağlıklı kalma olasılığı yüksektir.

Bu yöntem cilde çok az zarar verir, bu nedenle kanama da çok az olur. Dolayısıyla safir saç ekimi sonrasında iyileşme çok kısa zamanda gerçekleşir. Safirin ince yapısı sayesinde kanallar çok sık bir şekilde açılır. Ekim işleminden sonra saçlar yoğun ve dolgun görünümlü olur.

Saç Ekimi Sonrası

Kesik ya da dikiş içermeyen bir teknik olduğu için iyileşme süresi hızlı ve kolaydır. Bu yöndem ile saç ekiminden sonra ekilen saçlar ilk bir ay içinde dökülmeye başlar. Bu şok dökülme, kişileri korkutsa da doğal ve beklenen bir durumdur. Dökülen saçlar birkaç ay içinde yavaş yavaş tekrar çıkmaya başlar. Ekilen saçlar yaklaşık bir yıl sonra tamamen doğal bir görüntüye kavuşur.

Saç ekimi sonrasında kişilerin istirahat etmesi ve sağlıklı beslenmesi önemlidir. Her ne kadar kadar ağrısız ve kolay bir yöntem olsa da saç ekimi yapılan bölgeye bir süre dikkat edilmesi ve temas edilmemesi gerekir. Ayrıca kıl köklerinin zarar görmemesi için sırt üstü, yumuşak bir yastıkta yatılmalıdır.

Ödem oluşmasını engellemek amacıyla kafa dik bir şekilde tutulmalıdır. Saç ekimi uzmanının verdiği ilaç ve kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

Ödem oluşumunu engellemek için; Kafa dik bir şekilde tutulmalıdır. Saç ekimi uzmanının verdiği ilaç ve kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilecekler

  • Saç ekimi işleminden sonra makas kullanılarak yapılan kısaltmalar haricinde saç traşı önerilmemektedir.
  • Operasyon sonrasında uzmanın önerdiği saç yıkama süresine gelindiğinde yine uzman tarafından önerilen şampuan kullanılmalıdır.
  • Dhi saç ekiminde hastaların çok daha hızlı şekilde iyileştiği, bu sayede günlük yaşantılarına daha hızlı devam ettiği görülmektedir.
  • Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde saç ekimi işlemi başarılı bir şekilde bitirilmiş olur.

Saç Ekimi Sonrası Bakım

Kesik ya da dikiş içermeyen bir teknik olduğu için iyileşme süresi hızlı ve kolaydır. Fue yöntemi ile saç ekiminden sonra ekilen saçlar ilk bir ay içinde dökülmeye başlar. Bu şok dökülme, kişileri korkutsa da doğal ve beklenen bir durumdur. Dökülen saçlar birkaç ay içinde yavaş yavaş tekrar çıkmaya başlar. Ekilen saçlar yaklaşık bir yıl sonra tamamen doğal bir görüntüye kavuşur.

Saç ekimi sonrasında kişilerin istirahat etmesi ve sağlıklı beslenmesi önemlidir. Her ne kadar kadar ağrısız ve kolay bir yöntem olsa da saç ekimi yapılan bölgeye bir süre dikkat edilmesi ve temas edilmemesi gerekir. Ayrıca kıl köklerinin zarar görmemesi için sırt üstü, yumuşak bir yastıkta yatılmalıdır.

Saç Ekimi Zararlı mı?

Saç ekiminde en gelişmiş yöntem olan bu yöntemin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak işlemi yapacak hekimin/uzmanın doğru seçilmesi gerekmektedir. Sağlıklı ve başarılı bir operasyon için hekim deneyimi ve uzmanlığı oldukça önemlidir.

Erkek ya da kadın farketmeksizin saçlar en etkili aksesuarlarımızdır. Bu nedenle saç ekimi işleminin de dikkatli ve hesaplanarak yapılması gerekir. Doğru seçilen saç ekimi merkezi ile kellik ve saç dökülmesi sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

Diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi farklılık göstermektedir. Bu farklılıkta en büyük etkenlerden biri  saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü ve uygulanacak işlemlerdir. Kıl köklerinin durumu da yapılacak ekstra işlemler gerektirdiği için fiyat farklılıklarına neden olur.

Bir diğer önemli etken, saç ekimi merkezi ve işlemi yapacak kişidir. Medikal bir işlem olan ekim operasyonlarının steril ortamlarda profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Deneyimli saç ekim uzmanları  tarafından yapılan saç ekimi sonuçları başarı oranı oldukça yüksektir. İhtiyaçlarınızı doğru anlayarak, uygulanması gereken yönteme ve kullanıcak teknik malzemelere karar verilmesi gerekir.

Fue Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular


Fue saç ekimi nedir?

En gelişmiş saç ekimi tekniği olarak da bilinen fue saç ekimini diğer tekniklerden ayıran en önemli özellik doğal sonuçlar vermesidir. Cerrahi bir operasyon olmadığı için iyileşme süresi de oldukça hızlıdır. Bu yöntem saç ekiminin yanı sıra kaş ve sakal ekiminde de kullanılır.


Fue saç ekimi nasıl yapılır?

Temelde bir bölgedeki kıl köklerinin alınarak saç ekimi yapılacak bölgeye yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. Kıl köklerinin alınacağı bölge genellikle ense kılları ve boyundaki sakallardır. Ancak ense bölümünde de kıl olmayan hastalarda göğüs bölgesindeki kıl kökleri kullanılabilir.

Fue saç ekimi avantajları nelerdir?

Fue saç ekimi yönteminin birçok avantajı vardır; diğer yöntemlere göre operasyon süresi daha kısadır. Operasyon sırasında cerrahi işlemler yapılmaz. Acısız ve ağrısız bir işlem olduğu için iyileşme süresi kısadır.

Fue saç ekimi fiyatları 2021

Fue saç ekimi fiyatları ekim yapılacak alana, kullanılacak greft sayısına ve kullanılacak malzemelere göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle sağlıklı bir fiyat için öncelikle uzman tarafından konsültasyon işlemi gerçekleştirilmelidir.

Fue saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmeli?

Saç ekimi sonrasında kişilerin istirahat etmesi ve sağlıklı beslenmesi önemlidir. Her ne kadar kadar ağrısız ve kolay bir yöntem olsa da saç ekimi yapılan bölgeye bir süre dikkat edilmesi ve temas edilmemesi gerekir. Ayrıca kıl köklerinin zarar görmemesi için sırt üstü, yumuşak bir yastıkta yatılmalıdır.

Fue saç ekimi sonrası bakım nasıl olmalıdır?

Saç ekimi sonrasında makas dışında başka bir saç traşı önerilmemektedir. Ayrıca saç ekimi işleminden sonra saç yıkama süresi geldiğinde doktorun önerdiği şampuanı kullanmak gerekiyor. Saç köklerine zarar vermeyecek kıyafetler kullanılmalıdır.