Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

FUE Saç Ekimi

Günümüzde birçok ülkede, saç ekimi tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri de FUE Saç Ekimi Tekniği yöntemidir. Hızlı olması, acısız olması, iyi sonuçlar vermesi nedeni ile sıkça tercih edilen bu yöntem gittikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Cerrahi bir yönünün bulunmaması nedeni ile hastalarda genellikle bu yöntemi seçerken gönül rahatlığı ile tercih edebilmektedir.

FUE Saç Ekim İle Saç Nasıl Ekilir?

Gelişim süreci 1930’lara dayanan Fue saç ekimi günümüzde oldukça modern bir hal almıştır. Mikro motor ucuna sahip özel aletler sayesinde yapılan bu tekniğin detaylarında… Kıl kökü çıkartılacak olan saç bölgesinde ilk olarak saçlar 1 milimetre uzunluğunda kalacak şekilde kısaltılır.

Ardından lokal anestezi işlemi sayesinde kıl kökünün alınacağı bölgeyle işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Saç kıl kökü alınacak bölgede mikro uçlu makine kıl köküne yaklaştırılıp ortalama işlemi sağlanır. Kılın çıkış yönüne göre ayar verilerek mikro uçlar yardımı ile saç alınacak bölgeye batırılır ve kıl kökü çıkartılır.

Bu makine ile beraber yapılan çekimde saç kıl kökü etrafındaki doku hücresi ile beraber alınır. Silindir biçiminde kesilen kıl kökü yine yapılan bir işlem ile tabandan ayrılır. Bu yöntem sayesinde zamanla operasyon süreleri kısalmış ve alınan kıl kökü sayısı artmıştır. Bunun nedeni ise özel üretim olan mikro uçlu makineler sayesinde gerçekleşmiştir.

Alınan bu kıl kökü sonrasında kişinin saç ekilecek bölgede şekil ve çıkış yönü belirlenerek tekrar mikro uçlu makineler sayesinde batırma ve yerleştirme yöntemi ile kıl kökleri, saç olmayan bölgeye ekilir. Bu şekilde FUE saç ekimi işlemi tamamlanmış olur. Bundan sonraki süreç saç ekimi sonrası olan sürece dahil olmaktadır.

 

FUE Saç Ekimi Tekniğinin Özellikleri

Fue saç ekimi tekniği kullanımının bu kadar yaygın olmasının nedenlerini hiç merak ettiniz mi? İçinde birçok avantajı ve yararı barındıran bu yöntem zamanla gittikçe daha da yaygınlaşacağı kesin konulardan biridir. Özelliklerine bakacak olursak,

  • Kıl kökü alınan bölgede dokulara zarar vermez.
  • Alınacak kıl kökünün hücresi üzerinde tek çalışma yapar.
  • Saç alınan bölgede bulunan deri üzerine herhangi bir kesme veya dikiş işlemi olmaz.
  • Açılan çok küçük mm boyutunda sıyrıklar birkaç günde iyileşmektedir.
  • Bu teknik sadece FUE saç ekimi değil, bunun dışında kaş, bıyık ve sakal ekiminde de kullanılır.
  • Diğer yöntemlerin aksine bir seferde ortalama 4.000 ile 6.000 arasında greft alma durumu vardır.
  • FUE saç ekimi sonrasında, çok az bir ağrı ve iyileşme süresi çok kısadır.

FUE  saç ekimi tekniğinin yararına bakacak olursak, ilk ekim sonrasında geçen bir aylık zaman diliminde ekilen saçlar dökülür. Ardından 3 ile 6 aylık süreç içerisinde saçlar çıkmaya başlar. Tam oturup şekilli bir hal alması ise 1 ile 1,5 yıl arasında değişmektedir. Ekilen saçlar kişinin kendine ait olan saçlar olduğu için renk ve saç karakteri arasında farklılıklar yaşanmaz.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

Fue saç ekimi günümüzde sadece saç ekiminde değil, kaş ekimi, kirpik ekimi, sakal ekimi, bıyık ekimi gibi işlemlerde de kullanılmaktadır. Ekim işlemine gelen her kişinin kelleşme, dökülme, ekim yapılacak alanları farklı boyut ve büyüklükte olduğu için ortalama fiyatı söylemek çok doğru bir yaklaşım olmamaktadır. Bu nedenle FUE saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için Kolayca hızlı resim gönderip bilgi alabilirsiniz. Sizin için saç yapısı kontrol edilerek en fazla çıkartılabilecek greft sayısı planlarak maliyet bilgisi çıkartılabilinecektir.