Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekiminden daha önemli bir süreç varsa eğer o da şüphesiz saç ekimi sonrası olan süreçtir. Bu süreç onca emeğin karşılığını almanının hevesiyle saçların çıkmayacak mı acaba gibi asılsız karamsarlığa düşürebilen bir meraklı bekleyiştir. Fakat bu meraklı bekleyiş, sizi mutlu edecek ve akabininde güzel bir sürece dahil edecektir.

 

Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İlerliyor?

Saç ekimi sonrası başlayan sürecin ilk gününde yani ameliyat olduktan sonraki gün, saç ekim merkezimize gelerek saçınızdan kıl kökü alınan bölgeyle saç ekilen bölgede oluşan küçük sıyrıklara karşı pansuman yapılır.

İlk 24 Saat

Pansuman yapılmadan önce islemin yapıldığı gün, saç ekimi sonrası kafa bölgesinin tamamına sarılan sargılar ince bir hassasiyetle açılarak kafada işlem yapılmış olan bölgeler üzerinde temizlik işlemi gerçekleştirilir. Pansumanı yapılıp tekrar yarın görüşülmek üzere saç ekimi yaptıran kişi uğurlanır.

İlk 15-20 Gün

Saç ekimi sonrası gün ise biraz daha pratik aşaması olan bir bölümdür. Saç ektiren kişiyi bekleyen 15-20 günlük bir süreç vardır. Ertesi gün olarak dediğimiz süreç içerisinde kişilerin baş bölgesinde saç ekilmiş olan bölge ile kıl kökünün alındığı bölgeler kontrol edilip dikkatlice yıkanmaya başlanır. Yıkanma teknikleri ve yöntemleri kişiye anlatılarak 15 gün boyunca bu öğretilen tekniği kullanarak kişinin başını yıkaması istenir. 15 gün boyunca yıkama işlemini gerçekleştirerek kafa bölgesinde oluşan kabukların dökülmesi sağlanır.

15. Gün Sonrası

Kabukların dökülmesi aşamasından sonra olan süreç içerisinde dokuların uyuşma süreci ile kıl kök hücrelerinde dizin oluşturma aşaması olacaktır. Bu aşama içerisinde üç ihtimalli bir durum söz konusudur. 15. Gün itibari ile başlayan süreçte 2 aya kadar varan zaman aralığında saçlarınızın tamamı dökülebilir, birkaç tel dökülebilir ya da hiç dökülmeyebilir. Bu tür durumlarda endişelenmenize hiç gerek yoktur. Zaten saç ekimi sonrası olması beklenen ve gereken budur. Yine de konu hakkında bilgi almak için hekimimzden 7/24 aktif olan iletişim kanallarımız aracılığyla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saç ekim uzmanının size önerip gösterdiği 15 günlük yıkama sürecinden sonra istediğiniz şampuan ile istediğiniz aralığı kullanarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu konuda sıkıntılarınız kalmayacaktır. Saçların besin ihtiyacı konusunda uzmanlarımız tarafından beslenme düzeniniz hakkında bilgiler verilip saç ekim sonrası özel diyet programı verilir. Eğer saç ekimi sonrası ya da akla takılan herhangi bir soru olması halinde saç ekim uzmanları daha detaylı bilgi vererek sürecin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Saç ekimi sonrası oluşan süreçte Saç ekim uzmanlarımız, kişilerin darbeden, güneş ışınlarından, aşırı sıcaktan ve soğuktan kaçınmaları gerektiğini, beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiği konusunda saç ekimi yapan kişilere tavsiyelerde bulunmaktadır.