Saç dökülmesi ve kellik sorunu herkesin hayatında, genetik, stres veya daha başka sebepler ile ortaya çıkabiliyor. Eskiden bu sorunun herhangi bir çözümü olmasa da bugün saç ekimi operasyonları sayesinde kişiler sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşabiliyor. Profesyonel klinikler tarafından yapılan saç ekimi operasyonları, kellik yaşanan alan ne kadar büyük olursa olsun eski görünüme kavuşabilmenizi sağlıyor.

Saç Ekimi Yaptırmak Zararlı Mı?

Saç ekimi işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Operasyon yapılırken, belli bir donör bölgeden alınan ve greft adı verilen saç kökleri bir başka alana aktarılır. Bu aktarım sırasında modern yöntemler kullanılır ve kişinin herhangi bir komplikasyonla karşılaşmayacağından emin olunur.

Eski dönemlerde kullanılan ve başarı şansı düşük olan saç ekimi yöntemlerinin aksine, günümüzde kullanılan DHI ve FUE gibi teknikler ile çok yüksek başarı şansı elde edilmektedir. Son teknoloji yöntemler kullanılarak yapılan ekim işlemleri sonucunda, kişilerin kısa sürede istedikleri gibi sağlıklı saçlara kavuşması sağlanmaktadır.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Saç dökülmesi sorunu hem kadınlar hem de erkekler için ortak bir problem olarak ön plana çıkıyor. Yaştan ve cinsiyetten bağımsız olarak karşılaşılabilen bu sorunun çözümü ise saç ekimi operasyonlarından geçiyor.

Hiçbir zararı olmayan bu operasyonlar dileyen herkes tarafından yaptırılabiliyor. Konsültasyon aşamasında, doktor tarafından yapılacak incelemelere göre son karar veriliyor olsa da istisnai durumlar haricinde herkes için saç ekimi mümkün olabilmekte.

Modern yöntemler sayesinde, kan sulandırıcı ilaçlar veya kemoterapi gibi bağışıklık sistemi baskılayıcı tedaviler gören kişiler gibi istisnalar dışında, dileyen herkes saç ektirebiliyor.

Saç Ekimi Her Yaşta Yapılabilir Mi?

Saç ekimi operasyonlarında herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Sağlıklı saç kökü alınabilecek donör bir bölge bulunuyor olması halinde, yaştan bağımsız olarak operasyon gerçekleştirilip istenen sonuçlar alınabilir.

Elbette her konuda olduğu gibi bu konuda da en doğru karar, konsültasyon aşaması sonrasında belirlenecektir. Operasyonu yürütecek olan profesyonel doktorlar tarafından yapılan inceleme sonucunda saç ekimi için herhangi bir sakınca olup olmadığı belirlenecek, en uygun yöntem kullanılarak operasyon başarılı ile gerçekleştirilecektir.

İletişim

Saç ekimi ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki iletişim formu ile bize iletebilirsiniz.